Strona główna / Lokalne / Kiedy zostanie wybudowany parking wielopoziomowy?
Parking wielopoziomowy ustawiony w sąsiednim Ahlbecku był receptą na problem z parkowaniem w małej turystycznej miejscowości. Foto: Wojciech Basałygo

Kiedy zostanie wybudowany parking wielopoziomowy?

Jeden z nich miał powstać na tyłach przychodni, kolejny w dzielnicy uzdrowiskowej. Jednak gmina nie chce wziąć na siebie kosztów wybudowania obiektu. To kosztowna inwestycja, do której trzeba dopłacić. Lepszym rozwiązaniem byłby prywatny inwestor chcący wybudować obiekt chociażby w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Dużo tańsze są jednak tradycyjne parkingi.

Jedyny nowy parking jaki zostanie oddany do użytkowania w tym roku położony jest przy galerii handlowej. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej buduje go tuż przy swoim obiekcie – przychodni. Parkowanie na nim będzie płatnie. Oddanie do użytkowania opóźnia się, lecz prace są już na ukończeniu.

Po zmianie kierunku ruchu na ul. Żeromskiego i utworzeniu przystanków autobusowych, zabrano kierowcom kilka miejsc do parkowania. Jednak jak tłumaczy magistrat – tylko na chwilę, bo w dzielnicy nadmorskiej szykuje się modernizacja parkingu na końcu ul. Uzdrowiskowej.

Co ze strefą parkowania?

Tuż przed wakacjami chciano wprowadzić strefę płatnego parkowania. Zaskoczeni mieszkańcy zaczęli się obawiać, że odbije się to głównie na ich portfelach. Ogłoszono konsultacje społeczne i akcję informacyjną. Pomysł z wprowadzeniem strefy odłożono.

Zobacz również

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM zakończył budowę Baltic Pipe – najważniejszego projektu energetycznego realizowanego w ramach rządowej strategii dywersyfikacji …

Jeden komentarz

  1. Chciano wprowadzić strefę PP po wakacjach, a nie przed bo przecież w tej chwili do końca września taka strefa funkcjonuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.