Strona główna / Lokalne / Budżet obywatelski. Walczą o nową nawierzchnię boiska

Budżet obywatelski. Walczą o nową nawierzchnię boiska


W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy Warszowa zgłosił projekt remontu  nawierzchni boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2. Od 1965 nie było modernizowane. Jest wyłączone z eksploatacji od kilku lat ze względu na stan nawierzchni i przepisy bezpieczeństwa.

– Uczniowie nie mogą ćwiczyć na świeżym powietrzu. Żadna ze szkół na Warszowie nie ma sprawnego boiska przyszkolnego. Chcemy aby nasze dzieci miały takie same możliwości rozwoju jak dzieci z innych szkół – mówi Sylwia Marszałek.

W akcję zbierania podpisów zaangażowało się bardzo dużo osób mieszkańców Warszowa i nie tylko, wspiera nas przede wszystkim Szkoła Podstawowa nr 2 oraz  klub sportowy UKS Prawobrzeże.

Chłopcom zależy , aby dzieci miały gdzie grać po szkole w i ćwiczyć w czasie zajęć.

– Uważamy , że projekt ten zasługuje na uwagę mieszkańców miasta , bo walczymy tylko o minimalne warunki do rozwoju dzieci. Oderwijmy je od monitorów i stwórzmy przyjazne miejsce do uprawiania sportu , oni są naszą przyszłością – piszą w e-mailu do redakcji.

Zobacz również

PKP Intercity zapowiada nowy rozkład jazdy. Bezpośredni pociąg ze Świnoujścia do Czech

Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.