Strona główna / Historia / 17 września 1939. Pamiętamy

17 września 1939. Pamiętamy

W czwartek 17 września 2015 r. o godzinie 12.00 przed Pomnikiem Zesłańców Sybiru odbędą się uroczystości  76. rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Wcześniej, o godzinie 11.00 ,w Kościele p.w. Gwiazdy Morza, odprawiona zostanie uroczysta msza święta. W imieniu organizatorów, świnoujskiego koła Związku Sybiraków, zapraszamy do udziału w uroczystości mieszkańców oraz gości przebywających w naszym mieście.

Fot.BIK

 

Zobacz również

Karate Kyokushin. Ponad 300 zawodników nie tylko z Polski.

W najbliższą sobotę 21 września odbędzie się już 15. Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w …

Jeden komentarz

  1. kpt.dr.Flizak, Sybirak, Zolnierz Gen. Andersa

    17. Września będę na Poligonie Biedrusko na Zawodach Strzeleckich Drużyn NATO koło Poznania, gdzie jestem zaproszony jako gość honorowy. Więc proszę na ręce Pani Prezes przyjąć moje serdeczne uściski wszystkim moim jeszcze żyjącym Towarzyszom Syberyjskiej niedoli, szanownym Koleżankom i Kolegom i ich Potomkom, którzy nie dają zapomnieć o bolesnych chwilach naszej ukochanej Ojczyzny, a hołd Tym, którzy od nas odeszli na nieludzkiej ziemi
    i Tym którzy odeszli już z Ziemi Ojczystej.

    Kapitan dr. Krzysztof Flizak, PH.D., Fil.Lic., najmłodszy zolnierz 2. Polskiego Korpusu Generała Władysława Andersa i “Amerykański Zolnierz z Polskim sercem” .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.