Połącz się z nami

Lokalne

Agnieszka Stój: Wierzę w zwycięstwo PIS-u

Opublikowano

w dniu

Świnoujścianka Agnieszka Stój (48l.) ma zamiar kandydować do sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. Partia umieściła ją na 8. miejscu. – Polska potrzebuje zmian we wszystkich dziedzinach. Na początek musimy zaopiekować się seniorami i sprawić, aby młodzi ludzie, którzy wyjechali za granicę, chcieli wrócić do kraju – mówi kandydatka.

Agnieszka Stój ukończyła pedagogikę oraz psychologię na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, a także prawo administracyjne i samorządowe na Wydziale Prawa i Administracji US. Dziś pracuje w Urzędzie Stanu Cywilnego. Doskonale orientuje się w sprawach demograficznych.

Skoro Polki chętnie rodzą dzieci w Wielkiej Brytanii, to sposób na kryzys demograficzny jest prosty. Nasz kraj musi zapewnić podstawowe potrzeby: pracę, adekwatne zarobki oraz mieszkanie – mówi Agnieszka Stój.

Kandydatka zwraca także uwagę na patologiczne sytuacje, gdy zabiera się dzieci biednym rodzicom i umieszcza w rodzinach zastępczych, zamiast wesprzeć finansowo ubogie i wielodzietne rodziny. Zapytana o problemy lokalne, od razu podkreśla, że budowa stałej przeprawy to dla niej priorytet.

Budowa powinna być finansowana z budżetu państwa. Bez wkładu z lokalnej kasy – podkreśla. Kolejne sprawy które wymagają pilnej interwencji to wzmocnienie działalności portu i ratunek dla stoczni – dodaje.

Prawo i Sprawiedliwość ma w sejmie z naszego okręgu 3 mandaty. – Liczymy na 5 – mówi entuzjastycznie Andrzej Mrozek.

Czytaj dalej
22 komentarze

1 Komentarz

 1. Gość111 temu

  19 września 2015 na 21:36

  Cieszę się, że po raz pierwszy mam kandydatkę, na którą będę głosowała z czystym sumieniem!

  • Olek temu

   19 września 2015 na 22:28

   Boże uchroń ten Kraj przed PiSem!!!

   Na kobieta nawet nie wie jakie głupstwa bredzi. Ratować stocznie?1?!

 2. Gość temu

  19 września 2015 na 21:19

  Nareszcie. Wdzięk, uroda i kompetencja. I tak może być w PiSie. Gratulujemy i życzymy powodzenia! 🙂

 3. Anonim temu

  18 września 2015 na 14:49

  oddam głos na Panią, słyszałem wiele dobreo

 4. Anonim temu

  17 września 2015 na 15:28

  Osoba godna oddania głosu! Inteligentna, bystra i bardzo pomocna! Więcej takich ludzi

 5. Anonim temu

  17 września 2015 na 11:53

  Znam tą panią z innej strony. Całkowicie nie popieram. Zagłosuję na kogoś z PO lub Nowoczesnej. Głos oddany na PIS to zmarnowany głos

 6. gall anonim temu

  16 września 2015 na 22:11

  Głos na Panią byłby zmarnowany, bo nie ma Pani najmniejszych szans. Z pisu wejdzie Brudziński, dobrzyński i ktoś jeszcze ze Szczecina. Ze Świnoujścia ma szansę tylko Żmuda – Trzebiatowska.

 7. Anonim temu

  16 września 2015 na 21:09

  Ma Pani mój głos

 8. Jun temu

  16 września 2015 na 12:35

  Typowa pisiorska retoryka -panstwo i panstwo ….
  Pisiory dojda do władzy -wywróca ten kraj i jeszcze bardziej go zadluza i kompetnie nic w terminie i wybuduja-przyklad pisiory popieraja Krzystka -brak inwestycji zakonczonej w terminie ,wiec czym jest czas budowy LNG ???

 9. Obiektywny temu

  15 września 2015 na 21:49

  Już nie było kogo wybierać z kandydatów na posła, którzy potwierdzili swój start ze Świnoujścia i pojawiła się nareszcie rozsądna kandydatka Pani Agnieszka. Słyszałem o Pani wiele pozytywnych opinii, a poza tym Pani doświadczenie przyda się w Sejmie i z tego co się orientuję ma Pani największe szanse na wejście do Sejmu bo z listy PIS. To świetna wiadomość dla mieszkańców naszego miasta bo za miesiąc to będzie partia samodzielnie rządząca krajem. Obu Panią z PO to my już dziękujemy za troskę o Stocznię i emerytów itd. Powodzenia. Ma Pani moje i wielu moich znajomych głosy. Wybierzmy naszego posła bo to miasto na to zasługuje.

 10. Anonim temu

  15 września 2015 na 21:35

  Popieram Panią Agnieszkę z całego serca ! Glos na pewno nie bedzie zmarnowany, mysle ze moze zdzialac wiele dobrego swoim podejściem, pogladami i działaniem

 11. Anonim temu

  15 września 2015 na 21:01

  nareszcie jakaś poważna kandydatura z naszego miasta

 12. Anonim temu

  15 września 2015 na 20:49

  Wspaniały człowiek o pięknej osobowości. Mądra i inteligentna i takich ludzi nam potrzeba. Ma Pani nasze głosy!!! Pozdrawiamy!!!

 13. Gość temu

  15 września 2015 na 20:44

  W całości popieram poglądy Pani Agnieszki, na pewno może liczyć na mój głos.
  Życzę powodzenia !

 14. Gość temu

  15 września 2015 na 20:43

  W całości popieram poglądy Pani Agnieszki, na pewno może liczyć na mój głos.
  Życzę powodzenia !

 15. Anonim temu

  15 września 2015 na 19:55

  Popieram Panią Agnieszkę i oddaję swój głos. To właściwa osoba na właściwym miejscu!

 16. GOŚĆ temu

  15 września 2015 na 19:40

  popieram Kandydatkę Agnieszkę 🙂 myślę że może zrobić dużo dobrego dla Polskich rodzin

 17. zwyspy temu

  15 września 2015 na 19:35

  PO obiecywała tunel i owszem wybudowała tylko, że w Gdańsku, gdyby PO rządziła w chwili podejmowania decyzji o gazoporcie to gazoport też powstałby w Gdańsku. Dobrze, że wtedy gdy podejmowano decyzję o gazoporcie rządził PIS. Jedynie PIS jest gwarantem budowy tunelu.

 18. ostrożny temu

  15 września 2015 na 17:52

  Oby nic z tego nie wyszło, bo będziemy obowiązkowo wszyscy chodzić do kościoła i bez przerwy się modlić od rana do wieczora do wszystkich możliwych obrazków. Nie podoba mi się radykalnie kościelne podejście kandydatki, więc na pewno zagłosuje na kogoś innego.

 19. Gość temu

  15 września 2015 na 12:15

  Pani Agnieszko! bardzo dużo pozytywnych słów słyszałam od ludzi którzy mieli przyjemność z Panią pracować, mam nadzieję że dzięki swojej pracowitości, wierze i mądrości zdobędzie Pani upragniony cel.
  Trzymam kciuki i powierzam swój głos!

 20. Gosc temu

  15 września 2015 na 10:13

  Kandydatka, dla której głównym priorytetem jest dobro drugiego człowieka, popieram!

 21. Mieszkaniec temu

  15 września 2015 na 05:52

  W końcu jest na kogo głosować i w końcu można oddać głos, którego potem człowiek nie będzie się wstydził.
  Życzę powodzenia Pani Agnieszce.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Lokalne

Noc Sów 2023 w Wolińskim Parku Narodowym

Opublikowano

w dniu

Noc Sów pachnie już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy.

To bardzo aktywny czas dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak że włos jeży się na głowie – albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

Woliński Park Narodowy wspólnie z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej – Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, zapraszają wszystkich sympatyków ornitologii do wzięcia udziału w Nocy Sów 2023.

 

Koordynatorem Ogólnopolskim Akcji jest Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24 i 25 lutego 2023 r. wg harmonogramu przedstawionego na plakacie. W programie m. in. prelekcja o biologii i zwyczajach sów, wystawy, quizy przyrodnicze o sowach, nasłuchiwania sów w terenie – w wybranych punktach terenowych parku.

Wszystkich uczestników zapraszamy do udziału w Akcji, włączenia się w aktywne rozpoznawanie głosów sów i wymianę doświadczeń przy grillu. Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Czytaj dalej

Lokalne

Piłka koszykowa chłopców w ramach liceliady 2022/2023

Opublikowano

w dniu

W środę 8 lutego w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się  Mistrzostwa Miasta Świnoujście w Piłce Koszykowej  Chłopców  w ramach Licealiady.

Organizatorem turnieju był  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu. Do rozgrywek przystąpiło sześć zespołów ze świnoujskich szkół średnich:   LO MIESZKO, CEZiT, ZSM, CKZiU, LOGOS, WZDZ. Turniej rozegrano systemem „ pucharowym”, z podziałem na dwie grupy. Zwycięzcy grup rozegrali mecz o miejsce pierwsze w turnieju, a zespoły z miejsca drugiego, mecz o miejsce trzecie. Spotkania dostarczały wielu ciekawych akcji, można było podziwiać umiejętności koszykarskie, duże  zaangażowanie i grę do ostatniej minuty.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji:

I  miejsce  –  Centrum Edukacji Zawodowej i Turystki w Świnoujściu
II miejsce  –  Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu
III miejsce – Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Świnoujściu
IV miejsce  –  Zespół Szkół Morskich im. inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu
V miejsce  –  Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu
VI miejsce  –  I Liceum Społeczne Fundacji LOGOS ul. Grunwaldzka 47 w Świnoujściu

Pierwszy zespół reprezentować będzie nasze miasto w Mistrzostwach Województwa. Na zakończenie turnieju każda drużyna otrzymała okolicznościowe puchary ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Foto: OSiR Wyspiarz 

Czytaj dalej

Lokalne

Świnoujscy uczniowie znają już zasady bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych

Opublikowano

w dniu

W okresie zimowym funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu prowadzą działania na rzecz bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych na terenie powiatu Świnoujście.

W obiektach oświatowych prowadzone są prelekcje o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Poruszane są tematy bezpieczeństwa jak i udzielania pierwszej pomocy.

Ponadto Koment Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu sprawuje nadzór nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych oraz opiniuje obiekty, w których organizowany jest wypoczynek dzieci i młodzieży na terenie powiatu Świnoujście.

 

Zdjęcia: KM PSP w Świnoujściu

Czytaj dalej

Lokalne

Do końca sezonu grzewczego trwać będą kontrole dronem

Opublikowano

w dniu

Świnoujscy strażnicy miejscy wraz z policją do końca sezonu grzewczego kontynuować będą kontrole dronem wyposażonym w system obserwacji i analizy powietrza „SOWA”. W kilka sekund urządzenie może skontrolować skład chemiczny dymu unoszącego się z kominów. Tam, gdzie wykaże szkodliwe pyły, interwencja może skończyć się wystawieniem mandatu.

– W sezonie zimowym częściej docierają do nas skargi mieszkańców na jakość spalanego opału i związane z tym uciążliwości – mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. – Wydobywające się z kominów kłęby dymu mogą stanowić sygnał, że właściciel posesji zanieczyszcza środowisko. Dzięki dronowi, w krótkim czasie możemy sprawdzić skład dymu u źródła, tuż nad kominem. Urządzenie jest bardzo dokładne. – Wystarczy, że dron znajdzie się w pobliżu komina i już po kilku sekundach jesteśmy w stanie stwierdzić czy zawartość pyłów przekracza dopuszczalne normy. Interwencja odbywa się natychmiast. Za palenie w piecach niedozwolonymi materiałami grozi mandat do 500 złotych.

„SOWA” to mobilne laboratorium, które umożliwia wykonanie odczytów bezpośrednio przy źródle zanieczyszczenia. Stacja pomiarowa mierzy poziom stężenia w powietrzu szkodliwych substancji, m.in. pyłów PM1, PM10 i PM2,5 a także formaldehydu HCHO czy chlorowodoru. Stacja pobiera próbki za pomocą pomiarowych sond. Dron może również obszarowo monitorować jakość powietrza, co pozwala na wytypowanie rejonów szczególnie dotkniętych zanieczyszczeniami. Specjalistyczny dron obsługiwany jest przez przeszkolonych funkcjonariuszy policji, przy wsparciu Straży Miejskiej. Sprzęt użyczony został Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu, więc badanie czystości powietrza nie jest jego jedynym zadaniem.

Czytaj dalej

Lokalne

Przekazanie obowiązków dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Zobacz zdjęcia!

Opublikowano

w dniu

W czwartek, 9 lutego, w Porcie Wojennym w Świnoujściu miało miejsce uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Kontradmirał Włodzimierz Kułagin po blisko dwóch latach dowodzenia świnoujską flotyllą zdał obowiązki, a dowodzenie 8FOW objął komandor Piotr Sikora.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej kontradmirał Włodzimierz Kułagin został wyznaczony na stanowisko Szefa Zarządu Uzbrojenia Inspektoratu Marynarki Wojennej w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Nowym dowódcą 8 Flotylli Obrony Wybrzeża został komandor Piotr Sikora.

Uroczystość przekazania obowiązków rozpoczęła się od parady burtowej. Oficerowie zdający i obejmujący obowiązki, w towarzystwie zaproszonych gości, przyjęli z pokładu motorówki hydrograficznej MH-1 paradę burtową okrętów stacjonujących w Porcie Wojennym Świnoujście. Złożono również wiązankę kwiatów pod pomnikiem „Tym, którzy przywrócili Pomorze macierzy”. Na uroczystej zbiórce pododdziałów flotylli, meldunek o zdaniu i przyjęciu obowiązków przyjął Inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Jarosław Ziemiański. 

„W trakcie mojej kadencji na stanowisku dowódcy 8FOW przyszło nam wspólnie realizować wiele poważnych zadań. Jednym z nich był wkład Flotylli w zapewnienie bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej w województwie Zachodniopomorskim. Mam tu przede wszystkim na myśli gazoport oraz rurociąg Baltic-Pipe, instalacje kluczowe dla bezpieczeństwa i funkcjonowania kraju. Cieszę się, że Flotylla ma siły i środki do realizacji tych zadań.” – wspomniał w swoim przemówieniu ustępujący ze stanowiska kontradmirał Włodzimierz Kułagin oraz podziękował wszystkim, z którymi przyszło mu służyć: „Panie i Panowie oficerowie, podoficerowie, marynarze i pracownicy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, dziękuję za wspólną służbę. Życzę wszystkim satysfakcji z dalszej służby oraz wielu sukcesów. (…) Panie Komandorze Sikora życzę powodzenia na stanowisku dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża i dowódczego szczęścia. Przekazuję Panu Flotyllę w gotowości do realizacji każdych zadań z profesjonalną i wyszkoloną załogą.”

„Jestem przekonany, że wspólnie będziemy dalej szli właściwym kursem. Czasem to morze będzie spokojne, a czasem wzburzone, ale przecież nic tak dobrze nie kształtuje charakterów i buduje profesjonalizmu jak te wzburzone wody.”  – powiedział w swoim przemówieniu dowódca 8FOW komandor Piotr Sikora zwracając się do nowych podwładnych.

Na zakończenie wyraził uznanie za czas dowodzenia flotyllą przez kontradmirała Kułgina: „Chciałbym podziękować mojemu poprzednikowi – Panu kontradmirałowi Włodzimierzowi Kułaginowi. To w duże mierze jego zasługa, że Flotylla jest dzisiaj w tak doskonałej formie i z takimi perspektywami. Panie Admirale, życzę powodzenia i satysfakcji na nowym stanowisku służbowym.”

***

Komandor Piotr Sikora 

urodził się w 1969 roku w Paczkowie, w województwie opolskim. Jest absolwentem Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, podyplomowych studiów w zakresie zarządzania i dowodzenia siłami morskimi w AMW oraz podyplomowych studiów polityki obronnej w amerykańskiej Naval War College w Newport. Ukończył także szereg kursów specjalistycznych w kraju i za granicą m.in. w belgijsko-holenderskiej Szkole Wojny Minowej w Ostendzie (Belgia) oraz łotewskiej Akademii Obrony Narodowej w Rydze (Łotwa).

Po ukończeniu Akademii Marynarki Wojennej w 1994 roku rozpoczął zawodową służbę wojskową w 13 Dywizjonie Trałowców, ówcześnie 9 Flotylli Obrony Wybrzeża w Helu. Od tego czasu przez kolejne lata jego kariera była ściśle związana z prowadzeniem działań z zakresu walki minowej, ze szczególnym uwzględnieniem działań przeciwminowych. W czasie służby w dywizjonie przeszedł wszystkie szczeble kariery okrętowej od stanowiska dowódcy działu okrętowego, po dowódcę grupy okrętów. Dowodził trałowcami ORP Śniardwy i ORP Mamry, a także niszczycielem min ORP Czajka. Pełnił także obowiązki dowódcy ORP Flaming w trakcie wydzielenia okrętu do udziału w zespole okrętów przeciwminowych NATO. Był również szefem sztabu – zastępcą dowódcy dywizjonu. Zwieńczeniem służby w 13 Dywizjonie Trałowców było objęcie dowodzenia jednostką w latach 2014 – 2018. 

Zajmował także szereg stanowisk w sztabach m.in. dywizjonu, Flotylli, Dowództwa Marynarki Wojennej, czy też Inspektoratu MW Dowództwa Generalnego RSZ. 

Komandor Piotr Sikora jako dowódca niszczycieli min dwukrotnie brał udział w Stałym Zespole Sił Obrony Przeciwminowej NATO Europy Północnej (MCMFORNORTH, obecnie SNMCMG1). W 2005 roku Piotr Sikora, wówczas komandor podporucznik, został skierowany do sztabu natowskiego zespołu, który pracował na estońskim okręcie dowodzenia ENS Admiral Pitka. Zdobyte w ten sposób doświadczenie wykorzystał w roku 2013, gdy przejął dowodzenie  i przez cały rok z pokładu okrętu ORP Kontradmirał X. Czernicki kierował działaniami Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (SNMCMG1). Był drugim w historii oficerem polskiej MW, któremu powierzono dowodzenie elitą sojuszniczych sił przeciwminowych. Za wyjątkowe zdolności dowódcze, został w 2015 r. wyróżniony „wojskowym Oskarem” – nagrodą „Buzdygana” przyznawaną przez miesięcznik „Polska Zbrojna”.

W latach 2013 – 2023 był mocno zaangażowany w program budowy nowoczesnych niszczycieli min dla Marynarki Wojennej RP. W budowie okrętów projektu 258 typu Kormoran II miał ogromy udział od etapu projektowania, aż po pomyślnie zakończony proces wdrożenia ich do służby.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej z dniem 1 lutego 2023 r. został wyznaczony na stanowisko Dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

 

Czytaj dalej

Lokalne

Nie parkuj na chodniku. Nie blokuj przejścia pieszym

Opublikowano

w dniu

Dostępność miejsc postojowych jest problemem ogólnopolskim. Samochodów wciąż przybywa, więc świnoujskim kierowcom ten problem nie jest obcy. Mimo ograniczonego ruchu turystycznego, funkcjonariusze straży miejskiej otrzymują zgłoszenia odnośnie nieprawidłowego parkowania pojazdów niemal każdego dnia.

– Straż Miejska istnieje po to, by współpracować ze społecznością lokalną – mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. – Rozumiemy problem z ograniczoną liczbą miejsc postojowych. Dlatego staramy się podchodzić do problemu zdroworozsądkowo i często pobłażamy kierowcom, którzy nieznacznie złamali przepisy. Jednak należy pamiętać, że pozostawienie pojazdu w sposób stwarzający zagrożenie dla pieszych, spotka się ze stanowczą reakcją funkcjonariuszy. 

Parkowanie w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych, zwłaszcza w pobliżu szkól i przedszkoli, zastawianie chodnika w sposób uniemożliwiający przejście rodzicowi z małym dzieckiem czy osobie niepełnosprawnej zakończy się mandatem karnym. Należy pamiętać, iż chodnik jest częścią drogi przeznaczoną dla ruchu pieszych. Zatrzymanie i postój pojazdu na chodniku jest dopuszczony tylko przy spełnieniu warunków wynikających z art. 47 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

Tekst: Straż Miejska / BIK UM Świnoujście

Czytaj dalej
Reklama „PLAZA"
Reklama „PORT"
Reklama „IMPREZY"
Reklama „atol_hotele"

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama „sofa"
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524