Strona główna / Lokalne / Seniorzy potrzebują więcej ławek
Niewiele ławeczek jest wzdłuż ulicy Konstytucji 3 Maja. Inicjatywa wymaga wsparcia choćby spółdzielni Słowianin. Foto: Wojciech Basałygo

Seniorzy potrzebują więcej ławek

Prosty element miejskiej architektury służy przede wszystkim starszym mieszkańcom miasta. Ławeczek w przestrzeni Świnoujścia jest wciąż jak na lekarstwo. Seniorzy przekazują radnym apele o ustawienie kilku dodatkowych miejsc do siedzenia wzdłuż ulicy Konstytucji 3 Maja i Grunwaldzkiej. Jednak niewiele z tego wychodzi.

Zdaniem radnych, to miasto powinno zadbać o ławki. Problemem jest jednak grunt na którym mogłyby zostać postawione. Nie wszędzie tam, gdzie chcieliby ich ustawienia, właścicielem gruntu jest miasto. Inicjatywa wymaga przychylności choćby Spółdzielni Mieszkaniowej Słowianin.

– Idąc od sklepu do sklepu muszę dziennie przejść kilka kilometrów. Już nie te lata co kiedyś i czasami nogi odmawiają posłuszeństwa. Przydałoby się kilka ławeczek w niektórych miejscach miasta – uważa pani Eugenia.

Część dzielnic Świnoujścia mocno się „postarzały”. Wiele osób chodzi o lasce lub o kulach. Potrzebują od czasu do czasu przysiąść i odpocząć. Apelujemy zatem do służb miejskich o plan ustawienia ławeczek w miejscach wskazanych przez seniorów.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Dziś 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.