Strona główna / Lokalne / Wrzesień to najlepsza pora na robienie zimowych przetworów
Wraca moda na przetwory. Dużą zasługę w tym ma Internet, w którym można znaleźć mnóstwo babcinych przepisów. Foto: Adrian Trydeński

Wrzesień to najlepsza pora na robienie zimowych przetworów

Według najnowszych badań, aż co druga polska rodzina przygotowuje zapasy na zimę. Najczęściej przetwory przygotowują wielodzietne rodziny i ci ceniący sobie zdrowe żywienie oraz przywiązanie do zwyczajów wynoszonych z domów. Warto robić przetwory w okresie, gdy warzywa i owoce są najtańsze i najsmaczniejsze.

– Wrzesień to dobry okres na przetwory z jabłek, śliwek, winogron, aronii, kalafiora i papryki – mówi Marcin Olszyński z hurtowni warzyw i owoców „Marciny”. – Warto już teraz zrobić przetwory z cukinii, kabaczków, pomidorów, papryki, kalafiora, marchwi, buraków, a także marynaty owocowe – dodaje.

Najczęstszymi powodami przygotowywania przetworów na zimę jest oszczędność i zdrowe odżywianie. Dzięki samodzielnemu przygotowaniu zapasów, na jednym słoiku można zaoszczędzić nawet kilka złotych w porównaniu do kupienia gotowego produktu w sklepie.  Przetwory przygotowują także matki mające małe dzieci. Robiąc samodzielnie przetwory, wiedzą, że nie będzie w nich sztucznych konserwantów.

– Wraca moda na robienie przetworów. Obserwujemy coraz młodszych klientów. Być może podnosi się świadomość u mieszkańców naszego miasta. Dużą zasługę ma Internet w którym można znaleźć mnóstwo przepisów na babcine przetwory i marynaty – podkreśla Marcin Olszyński.

Z zakończeniem się września przyjdzie czas na kiszenie kapusty i przygotowywanie kiszonek z buraków, kalafiora i marchewki. Warto też zadbać o przetwory z owoców bogatych w witaminę C. Ochronią nas przed jesiennym przeziębieniem. Polecamy owoce dzikiej róży i pigwę.

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

3 komentarze

  1. przetwory powinny być normalnością w dzisiejszym świecie. Zdrowe odżywianie to podstawa

  2. Babcia Jadzia robi najlepsze przetwory… nie mówiąc o pysznych konfiturkach. Pozdrawiam panów Marcinów

  3. Marciny to jedna z lepszych hurtowni 🙂
    Wszystko można znaleźć, zawsze pomogą. Zawsze znajdzie się receptę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.