Strona główna / Lokalne / Wrzesień to najlepsza pora na robienie zimowych przetworów
Wraca moda na przetwory. Dużą zasługę w tym ma Internet, w którym można znaleźć mnóstwo babcinych przepisów. Foto: Adrian Trydeński

Wrzesień to najlepsza pora na robienie zimowych przetworów

Według najnowszych badań, aż co druga polska rodzina przygotowuje zapasy na zimę. Najczęściej przetwory przygotowują wielodzietne rodziny i ci ceniący sobie zdrowe żywienie oraz przywiązanie do zwyczajów wynoszonych z domów. Warto robić przetwory w okresie, gdy warzywa i owoce są najtańsze i najsmaczniejsze.

– Wrzesień to dobry okres na przetwory z jabłek, śliwek, winogron, aronii, kalafiora i papryki – mówi Marcin Olszyński z hurtowni warzyw i owoców “Marciny”. – Warto już teraz zrobić przetwory z cukinii, kabaczków, pomidorów, papryki, kalafiora, marchwi, buraków, a także marynaty owocowe – dodaje.

Najczęstszymi powodami przygotowywania przetworów na zimę jest oszczędność i zdrowe odżywianie. Dzięki samodzielnemu przygotowaniu zapasów, na jednym słoiku można zaoszczędzić nawet kilka złotych w porównaniu do kupienia gotowego produktu w sklepie.  Przetwory przygotowują także matki mające małe dzieci. Robiąc samodzielnie przetwory, wiedzą, że nie będzie w nich sztucznych konserwantów.

– Wraca moda na robienie przetworów. Obserwujemy coraz młodszych klientów. Być może podnosi się świadomość u mieszkańców naszego miasta. Dużą zasługę ma Internet w którym można znaleźć mnóstwo przepisów na babcine przetwory i marynaty – podkreśla Marcin Olszyński.

Z zakończeniem się września przyjdzie czas na kiszenie kapusty i przygotowywanie kiszonek z buraków, kalafiora i marchewki. Warto też zadbać o przetwory z owoców bogatych w witaminę C. Ochronią nas przed jesiennym przeziębieniem. Polecamy owoce dzikiej róży i pigwę.

Zobacz również

Uznam Arena potrzebuje naszych głosów

Świnoujska Uznam Arena znalazła się w dwudziestce obiektów, które walczą o tytuł Top Inwestycji Komunalnej. …

3 komentarze

  1. przetwory powinny być normalnością w dzisiejszym świecie. Zdrowe odżywianie to podstawa

  2. Babcia Jadzia robi najlepsze przetwory… nie mówiąc o pysznych konfiturkach. Pozdrawiam panów Marcinów

  3. Marciny to jedna z lepszych hurtowni 🙂
    Wszystko można znaleźć, zawsze pomogą. Zawsze znajdzie się receptę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.