Strona główna / Lokalne / Bezpieczna droga do przedszkola. Policjanci w trosce o najmłodszych

Bezpieczna droga do przedszkola. Policjanci w trosce o najmłodszych

Policjanci odwiedzili środę grupę „Biedronek” w Przedszkolu Miejskim nr 10 „Kolorowy świat”. Podczas spotkania pod nazwą „Bądź bezpieczny przedszkolaku!” funkcjonariusze przekazywali czterolatkom najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze oraz podczas zabaw na podwórku. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

– W związku z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu rozpoczęli cykl spotkań z najmłodszymi w przedszkolach, by utrwalać u dzieci bezpieczne zachowania w różnych codziennych sytuacjach oraz uczyć, jak powinni unikać potencjalnych zagrożeń – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Dzieci poznały podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w różnych miejscach i sytuacjach w ruchu drogowym, a także podczas zabaw na podwórku i w domu. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili również, jak trzeba się zachować, kiedy ktoś obcy próbuje nawiązać kontakt z dzieckiem poprzez częstowanie słodyczami czy zapraszanie na wspólną przejażdżkę samochodem.

Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały od policjantów elementy odblaskowe, natomiast dzieci obdarowały mundurowych własnoręcznie wykonanymi laurkami.

 

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

3 komentarze

  1. Super zajęcia, szkoda że pokazujecie policjanta który ciągle nawija przez telefon podczas jazdy autem

  2. a na fotce najlepszy policjant w sciu 🙂 dziekuje za ostatni mandat!!!

  3. A ile w tym radoaci 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.