Strona główna / Lokalne / Posłanka chce walczyć z „hejtem” w Internecie
Poseł Ewa Żmuda-Trzebiatowska reaguje na obraźliwe komentarze. Foto: Wojciech Basałygo

Posłanka chce walczyć z „hejtem” w Internecie

„Powinno was się zamykać w obozach koncentracyjnych” – pisze w internecie anonimowy autor o emigrantach z Syrii, „ty durna babo” – kolejny komentarz znajdujemy na lokalnym ogródku o kandydatce do sejmu. Zwykli ludzie gorzej znoszą hejt w internecie, politycy już się przyzwyczaili, lecz zamierzają z nim walczyć. Posłanka ze Świnoujścia Ewa Żmuda-Trzebiatowska mówi: dyskusja tak, różnice w zdaniach wskazane, obrażanie innych ludzi – stanowczo nie.

Jako parlamentarzystka mam obowiązek skomentować i zająć stanowisko w związku z ogromną falą nienawiści, jaka przelewa się w Internecie – mówi Ewa Żmuda Trzebiatowska.

Media społecznościowe i anonimowe wpisy na portalach ogarnął hejt, czyli wpisy pełne, delikatnie mówiąc, niechęci wobec innych, często połączone z pragnieniem, żeby tym innym stała się krzywda.

Ludzie uprawiający nienawiść w Internecie nie prowadzą rzeczowej dyskusji, ale posługują się manipulacją, pomówieniami, inwektywami. Niestety, hejterzy którzy zawładnęli Internetem mają wpływ na opinię publiczną, a przecież na nienawiści nie zbudowano niczego dobrego i nie spodziewajmy się niczego dobrego po ludziach, którzy swoje życie opierają na nienawiści do innych, w tym do ludzi o innej karnacji skóry.

Wpływ hejterów można też zauważyć w polityce. Zdumiewał nasileniem w trakcie kampanii prezydenckiej w stosunku do Bronisława Komorowskiego, wtedy skala pomyj jaka została wylana w Internecie sięgała zenitu – uważa posłanka. Z racji pełnienia funkcji publicznej sama jestem często obiektem ataków nienawiści, ale wychodzę z założenia, że hejt to wynik cynicznej gry politycznej, albo działania ludzi niespełnionych w życiu, rekompensujących sobie w ten sposób niepowodzenia życiowe – dodaje E. Żmuda-Trzebiatowska.

Nienawiść w Internecie powinna być bezwzględnie tępiona, to nasza powinność w walce ze złem, bo hejt to zło. Nienawiść w Internecie potrafi zniszczyć człowieka i nawet pchnąć go do samobójstwa. Wg badań, co piąty nastolatek jest obiektem ataku nienawiści, a młodzi ludzie uczą się od dorosłych. Nie tak dawno było głośno o 14-letnim Dominiku, który padł ofiarą nienawiści. Poniżany, obrażany, upokarzany w szkole i w Internecie chłopiec popełnił samobójstwo.

Jako rodzicie, nauczyciele, ludzie odpowiedzialni za młode pokolenie i użytkownicy sieci powinniśmy reagować na objawy agresji czy nienawiści, które są często, ale nie tylko, udziałem ludzi młodych. To nasz ludzki obowiązek, to wyraz naszego człowieczeństwa – dodaje na koniec.

Zobacz również

Turniej o Puchar Błękitnej Flagi

W minioną sobotę – tj. 25.06.2022 r. na boisku zewnętrznym przy Centrum Edukacji Zawodowej i …

33 komentarze

 1. Van – zrób najpierw w życiu cos pożytecznego zanim skrytykyjesz mądrzejszych od siebie. Wyluzuj, jak nie to w nastepnym komentarzu opublikuję twoje imię i nazwisko, a to sprowadzi na ciebie kłopoty. Niektórym ludziom są potrzebni idioci, żeby mieli kim manipulować, ale wszystko ma swoje granice.

  • Pytanie do admina.

   Dlaczego dopuszcza się na tym portalu propagowanie łamania prawa.

   Wpis z dn. 23 września 2015, godz 10;11, będący atakiem ad personam kwalifikuje sie do

   interwencji prokuratorskiej.

   Minęło sporo czasu od emisji w/w pogróżek a nikt z Państwa portalu nie zareagował?

   Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów w dyscyplinowaniu forum portalu swinoujskie.info

   Van

 2. „Wiceszef PO w Świnoujściu napisał na swoim facebookowym profilu: „Ewa Żmuda-Trzebiatowska kompromituje Platformę Obywatelską”. I nie sposób się z nim nie zgodzić. Panią poseł najbardziej ośmiesza to, że do słowa „prawda” ma bardzo luźne podejście.
  I miała już od początku. Była świnoujska radna dostała się do Sejmu, promując na billboardach swoje nazwisko, zbieżne z nazwiskiem znanej aktorki. Pewnie dlatego na plakatach wyborczych obecna pani poseł występowała bez zdjęcia. Żeby tych, których udało się zmylić, nie wyprowadzać z błędu. Ta taktyka dała jej 4906 głosów.
  Podobnie luźne podejście do prawdy posłanka Żmuda-Trzebiatowska wykazała podczas dyskusji dotyczącej sześciolatków. W programie „Bliżej” Jana Pospieszalskiego w TVP INFO Ewa Żmuda – Trzebiatowska tłumaczyła, że sześciolatki muszą iść do pierwszej klasy, bo taki obowiązek jest m.in. w Niemczech. To było kłamstwo. W większości krajów związkowych naszych zachodnich sąsiadów wybór pozostawia się rodzicom dzieci urodzonych w III i IV kwartale. Jak na członka sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży spore przeoczenie. Najzabawniejsze jest to, że jeszcze w 2012 roku posłanka sama przedstawiała dowody na to, że szkoła nie jest przygotowana na przyjęcie sześciolatków (chodziło m.in. o szkołę bez stołówki). Ale partia matka kazała zmienić zdanie, to posłanka je zmieniła.
  Idźmy dalej tropem prawdy i posłanki PO. W głośnym wywiadzie w Radiu Szczecin stwierdziła, że Polacy wyjeżdżają na Zachód, bo są ciekawi świata. Tymczasem z raportu Work Service wynika, że aż 78 proc. badanych deklaruje, że skłoniła ich do tego perspektywa wyższych zarobków, 44 proc. chce podnieść standard życia, 37 proc. nie może znaleźć odpowiedniej pracy w Polsce. Co więcej chętnych do wyjazdu z Polski niestety przybywa, mimo, że od lat nie rządzi PiS, a koalicja PO-PSL. W tej chwili z kraju chce wyjechać aż 1,2 miliona Polaków, czyli aż 250 tys. więcej osób niż przed rokiem. Tylko oderwany od rzeczywistości polityk PO może skwitować tę dramatyczną sytuację żarcikiem, na jaki pozwoliła sobie pani poseł.
  Według Ewy Żmudy-Trzbiatowskiej Jarosław Kaczyński potrzebuje pilnej pomocy psychiatry. Dlaczego? Tego już pani poseł nie potrafiła wytłumaczyć.”

  źródło: http://bit.ly/1V7Edp9

 3. Internet śmieje się z hejterów Platformy Obywatelskiej. OBEJRZYJ memy i wideo.

  Po tym, jak Ewa Kopacz i rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziały powołanie grupy „hejterów” mającej promować w internecie Platformę, nowy pomysł pani premier stał się jednym z ulubionych tematów żartów. Oto jak komentatorzy i internauci wykpili propagandową akcję PO.

  Jak Platforma Obywatelska chce wygrać jesienne wybory parlamentarne? Pięćdziesięciu opłacanych trolli internetowych ma krytykować w sieci PiS, a także prezydenta-elekta Andrzeja Dudę. Miała to oznajmić sama premier Ewa Kopacz – informuje „Rzeczpospolita” na swojej stronie.

  Małgorzata Kidawa-Błońska uznała tę informację za wyrwaną z kontekstu, jednak w swoich tłumaczeniach jeszcze bardziej pogrążyła swoją szefową. Jak stwierdziła rzecznik rządu, Ewa Kopacz w Jachrance [miejsce gdzie obywał się zjazd klubu PO – przyp. red.] powiedziała jedynie, że… chciałaby „aby po przeszkoleniach wszyscy członkowie Platformy byli aktywni i zachowywali się jak hejterzy”.

  Co to znaczy „hejter”? Kidawa-Błońska najwyraźniej tego nie wiedziała. Otóż jest to internauta, który nienawidzi innych ludzi i atakuje obiekt swojej nienawiści. Według jednej z definicji słownika slangu i mowy potocznej „hejter”, to „człowiek, który obraża kogoś lub coś, nie podając argumentów”.

  Jak według internautów wyglądać będą „hejterzy” Platformy oraz ich praca? Niektórzy proponują przygotowanie odpowiednich klawiatur, „by pracowało się lepiej”.

  http://niezalezna.pl/67751-internet-smieje-sie-z-hejterow-platformy-obywatelskiej-obejrzyj-memy-i-wideo

 4. Van poza tym kłamiesz jak PiS. Nie wyjechałeś i nie masz córeczek.

 5. Van tupanie nogami nie pomoże. Posłanka ma rację w tym co pisze i mówi. To twoi koledzy biorą kasę od pisu za hejt.

 6. Hejty Pani poseł E. ŻT:

  HEJT NR 1: „Jesteśmy w Europie i każdy układa sobie życie tam, gdzie chce. Jedni wyjeżdżają, drudzy wracają . Chcą zobaczyć, jak jest gdzie indziej. Młodzi nabierają doświadczenia za granicą. Mamy teraz takie możliwości, jesteśmy w Unii. Ludzie migrują, układają sobie życie w różnych częściach Europy. Myślę, że nie ma w tym nic bulwersującego”
  Reżim PO doprowadził do upodlenia miliony Polaków za to karierowicze z pod znaku PO wraz z całymi rodzinami pławią się w dobrobycie mając głęboko w d….. tragedie milionów rodzin w których ojcowie czy matki zmuszeni są wyjeżdżać z Polski po to, żeby wykarmić swoje dzieci. Sam zmuszony byłem do opuszczenia moich nieletnich córeczek, które widzą ojca raz na 3-4 miesiące.

  HEJT NR 2: http://www.ozpzd-szczecin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=761:list-otwarty-do-pani-pose-ewy-mudy-trzebiatowskiej-wyspiarz-19-25062013r&catid=3:informacje-rone

  HEJT NR 3: http://radioszczecin.pl/29,7556,zobacz-rozmowe-z-ewa-zmuda-trzebiatowska&idf=306501

  HEJT NR 4: http://niezalezna.pl/66086-poslanka-po-poszla-do-radia-aby-mowic-o-smolensku-tej-rozmowy-dlugo-nie-zapomni

  HEJT NR 5: http://www.kamienskie.info/spor-o-badanie-w-osrodku-zdrowia-poslanka-interweniuje-w-sprawie-meza/
  „Według Ewy Żmudy-Trzbiatowskiej Jarosław Kaczyński potrzebuje pilnej pomocy psychiatry. Dlaczego? Tego już pani poseł nie potrafiła wytłumaczyć.”
  HEJT NR 6:

 7. Pani Poseł jaki hejt w stosunku do Komorowskiego to, był hejt? Pani prawdopodobnie nie ma podstawowej wiedzy o POlitykach, albo czerpie Pani wiedzę z TVN lub z GazWybu czy z Lisweeka.

  Na Komorowskiego nie był potrzebny żaden hejt ( czy Pani wie co to znaczy hejt? Pani Kopacz chwaliła się, że zatrudniła hejterów, pewnie obie myślicie, że to taki PR na którym beznadziejna, bezideowa Platforma jedzie od 8 lat i pojedzie jeszcze 4?)

  O Komorowskim wystarczyło pisać prawdę. Sam się zahejtował w wyborach swoim życiorysem, antyspołeczną dzialalnością i peowskim partyjniactwem.
  Podpisywał wszystko jak leci co wypluła z siebie sitwa PO/PSL. Prez. Komorowski został bezwolnym notariuszem jednej opcji. Tej waszej, nieudanej.

  Niech Pani sobie da spokój z tą analityką socjologiczną internetu.

  Wam już nic nie pomoże, ani hejt, ani lajk ani kwejk ani święty Boże.

  Proszę się pakować i znikać z oczu.

  Miłego wieczoru. Van
  (cytat ze strony kamieńskie.info)

 8. Popieram Panią Żmudę-Trzebiatowską. Ma rację w 100%. Będę też na nią głosowała.

 9. Prawda boli.
  Dziwię się, że ona się dziwi czemu ją hejtują.
  A jak kopaczka wynajmowała hejterów, to cacy – prawda?

 10. Hejterzy zostali uaktywnieni przez PIS. Andrzej Duda tylko dlatego wygrał, żę setki osób zatudnionych przez PIS hejtowało wszystko co mogło a szczególnie pana prezydenta Bronisława Komorowskiego. Ze te taktyki wyborcze powinny być kary, bo to całkowita patologia

 11. Zgadzam się z Panią Poseł w 100%. Niech zatem zacznie Panie od siebie i rozpocznie walkę ze swoim hejtem, który wylewa się z Pani wypowiedzi.

 12. pani ewo, niech pani się nie przejmuje hejterami! Im po prostu zawsze będzie zle 🙂

 13. To dobry pomysł. Już spisałem żonie reklamodawców E i I.

 14. Jabłonska? I ta jej cała spółka? Pan Borowski? Cała ta grupa ze świnoujścia nienawidzi panią Żmudę tylko dlatego, że dostała się do sejmu. A co im takiego zrobiła? Powinni popierać ją i dążyć by dostałą się po raz 2. A tak kochana pani jabłonska, udaję nie wiadomo kogo i staruje. No szkoda…
  Nie popieram PO, ale to co robi świnoujska PO, z wiecznie przemądrzałym panem Borowskim to porażka

 15. Mieszkaniec jak znasz Jabłońską to powiedz w jakiej spółce załatwiła sobie radę nadzorczej , bo coś ostatnio o tym słychać.

 16. Ten wspomniany i-portal i ten drugi mu e-podobny, działają na tych samych zasadach. 'Zawołałem żonę i dzieci bo woda leci’ , ktoś tam jeździ bez pasów a ktoś inny przechodzi poza pasami. To są artykuły! Aż się serce JADUJE ile złośliwości. Niestety, póki znajdują podatny grunt (czytelników żądnych tego) -póty istnieją. Tania propaganda. I i E wylewają pomyje na komunę na tych i na tamtych. Najtrudniej jednak spojrzeć w lustro… i-portal został kiedyś postraszony i na dobre wyszło, jednak po kilku tygodniach niskie normy wróciły. Żal. Pytanie do Czytelników -chcecie tego? Jeśli nie, proponuję przyglądać się reklamodawcą w tych i- i e- portalach. I omijać ich szerokim łukiem. To najskuteczniejszy sposób. I chyba jedyny.

 17. Pani poseł umie tylko hejtowac panią Jabłońską taka to jej propaganda. Czemu pani o tym nie mówi,

  • A czemu pani Jablonska hejtuje tylko pania Ewe?

   • A dlaczego pani poseł i jej niby pracownicy co chwilę na również tym niby nie zależnym portalu pluje na członków partii PO tylko zmieniając adres IP?

    • Mieszkaniec to chyba już poskradał zmysły i szuka dziury w całym 🙂
     Proponuję nie czytać ani I ani E ani tego portalu, ponieważ czuje się pan najwidoczniej osaczony przez pracowników pani Ewy 🙂
     Co do niezależności tego portalu… Chyba jest najbardziej obiektywny. Komentarze nie są kasowane, każdy może pisać co chce.

   • Bo nie chce żeby pani Ewa weszła do sejmu. Wtedy Świnoujście nie będzie miało posła. Jabłońska sama jest przegrana to nie lubi zwycięzców. Popatrz na jej wynik w wyborach na prezydenta Świnoujścia.

 18. Pani Poseł może na ten temat się wypowiadać bo nie prowadzi interesów z właścicielami portali którzy pozwalają na hejt i trollowanie. A że jest traktowana po chamsku to fakt. Dobrze że się uodporniła. Teraz nie może się przejmować tylko robić swoje, żeby Świnoujście miało posła.

 19. Na jednym z portali chamsko hejtowany jest każdy. Nawet papieża by zhejtowali. Uważam że hejt podkręca tam admin żeby mieć więcej wejść. Powinniśmy ten portal zbojkotować, a mieszkam w pobliżu i parę razy widziałem jak do admina wchodzi Jabłońska ze swoim kolegą. Pani Elu, zamiiast pytać tu, niech pani zapyta S.R.

 20. Mnie ciekawi kto hejtuje Jablonska :p

 21. Zgadzam sie z panią w 100% tylko czemu mówiąc o hejcie nie powie Pani jak został potraktowany Prezydent Duda przez Panią Olejnik ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.