niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Cmentarz powiększy sie o 5 hektarów

Cmentarz powiększy sie o 5 hektarów

Trwa I etap budowy Cmentarza Komunalnego, który od czerwca realizuje warszawski BUDIMEX, za kwotę 3,5 mln złotych. Prace potrwają do połowy przyszłego roku. W ramach inwestycji na 2,5 ha ziemi powstanie około 3,5 tysiąca miejsc pochówku, czyli w sumie 2400 miejsc na groby.

Trzeba bowiem pamiętać, że czym innym jest miejsce pochówku, a czym innym grób. W jednym grobowcu rodzinnych miejsce wiecznego spoczynku może znaleźć kilka osób. Na powiększonej części zostanie również wydzielone miejsce pod kolumbarium.

– Nekropolia będzie rozbudowywana w kierunku południowo-wschodnim. Przygotowania do tej inwestycji rozpoczęto już w ubiegłym roku od wycinki drzew z terenu przeznaczonego na nowe miejsca pochówku. W drugim etapie rozbudowy nekropolii powstanie również nowa sala eksportacyjna, zwana popularnie domem pogrzebowym – mówi Robert Karelus z magistratu.

W sumie do 2020 roku świnoujski cmentarz powiększy się o co najmniej 7 tysięcy miejsc. Koszt całej inwestycji, czyli I oraz II etap, wylesienie, projekt i inne prace z nią związane, szacuje się na 12 mln złotych. Docelowo cmentarz powiększy się o 5 hektarów.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.