Strona główna / Lokalne / Ta karta może uratować życie

Ta karta może uratować życie

W Świnoujściu ruszyła akcja „Karta Życia”. To bardzo ważne dla osób samotnych, starszych czy niepełnosprawnych. W razie zagrożenia życia, informacje zawarte w takiej karcie są bardzo pomocne służbom ratowniczym.

Oprócz podstawowych danych, jak imię i nazwisko, numer pesel, numer telefonu do bliskiej osoby, na kartę wpisuje się również informacje o chorobach, uczuleniach, przyjmowanych lekarstwach itp.

– W sytuacji, gdy kontakt z osobą potrzebującą natychmiastowej pomocy jest utrudniony czy wręcz niemożliwy, te podstawowe informacje są bardzo ważne dla służb ratowniczych czy socjalnych – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

Karty wraz z oznakowaną torebką można otrzymać u swojego lekarza rodzinnego lub pielęgniarki środowiskowo – rodzinnej. Torebkę z wypełnioną danymi kartą należy włożyć do szafki w kuchni, lodówki i tym podobnych miejsc. Dla jego oznaczenia dla służb ratowniczych, na drzwiczki należy nakleić specjalną naklejkę z napisem „Karta Życia”.

– Miejsce powinno być dobrze widoczne. Tak, aby ratownicy od razu znaleźli kartę, a nie musieli tracić cenne minuty na jej szukanie pod całym domu – dodaje Robert Karelus.

 

Akcję prowadzi Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście.

Tekst i zdjęcie BIK UM Świnoujście

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

Jeden komentarz

  1. Dobry pomysł, brawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.