Strona główna / Lokalne / Ruszyło wielkie szorowanie smoka

Ruszyło wielkie szorowanie smoka

Rzeźba Smoka Telesfora powstała w 1976 roku. Jej autorką jest Leonia Chmielnik ze Szczecina. Ząb czasu sprawił, że rzeźba nie jest już tak atrakcyjna jak 39 lat temu. W budżecie obywatelskim znalazły się pieniądze na renowację smoka, którego zna każdy świnoujścianin.

Urzędnicy poprosili mieszkańców, aby nadsyłali zdjęcia pierwotnego stanu. Na ich podstawie specjaliści będą mogli odpowiednio zrewitalizować  betonową rzeźbę. Smok za kilka dni ma zmienić się nie do poznania.

– Mozaika znowu będzie kolorowa, a na skórze pojawią się fałdy, których dzisiaj już nie widać – mówi pani Mirella zajmująca się odnawianiem rzeźby. – Historia smoka jest bardzo ciekawa. Do Świnoujścia trafił przypadkowo. Pierwotnie miał stać przed jednym ze szczecińskich przedszkoli – dodaje.

Koszt renowacji rzeźby wyniesie około 15 tys. złotych.

Zobacz również

Kryminalni zatrzymali grupę osób, które zorganizowały kradzież ferrari

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy …

3 komentarze

  1. świetny pomysł

  2. Przez pewną Świnoujską wizjonerkę zza Buga, zmienił miejsce zamieszkania, i niewiele brakowało, żeby został przerobiony na gruz.

  3. To cząstka naszej historii. Powinniśmy dbać o tego typu pomniki… Jest to bardzo ważne, jeśli chodzi o pamieć naszych dzieci. Dbajmy o to

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.