Strona główna / Lokalne / Siadanie na gwoździach nie boli. Ciekawa wystawa dotarła na wyspę

Siadanie na gwoździach nie boli. Ciekawa wystawa dotarła na wyspę

Dlaczego siedzenie na gwoździach nie boli, czy można słyszeć łokciem, jak to się dzieje, że nie rozpoznajemy czy przedmiot jest ciepły czy zimny. We wtorek setki młodych świnoujścian mogło wziąć udział w objazdowej wystawie przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik. Wystawa „Umysł przyłapany” przełamuje schematy myślenia, skłania do zadawania pytań i poszukiwania rozwiązań.

Wystawę do Świnoujścia sprowadziło Polskie LNG. Dzięki niej dzieci i młodzież dowiedziała się na własnej skórze, że otaczający nas świat nie jest rzeczywiście taki, jakim go postrzegamy. Wystawa pokazywała jak w prosty sposób można zastawić pułapki na własny umysł.

– Przykładamy szczególną wagę do edukacji najmłodszych, dlatego jest to już piąta ekspozycja, z którą dzięki wsparciu spółki Polskie LNG mogą zapoznać się uczniowie świnoujskich szkół – mówi Maciej Mazur z Polskiego LNG.

Ekspozycja „Umysł przyłapany” została wymyślona i zbudowana przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu ekspertów naukowych. Ekspozycję tworzy 13-15 interaktywnych eksponatów o intrygujących hasłach – m.in. pod rządami emocji, między zmysłami, polowanie na kropki.

Zobacz również

Najnowszy raport z postępu prac budowy tunelu w Świnoujściu. Zobacz zdjęcia!

W okresie od 18 maja do 24 maja 2020 roku Wykonawca rozpoczął roboty przygotowawcze dla …

Jeden komentarz

  1. Ludzie, róbcie więcej takich akcji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.