niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Nasza stocznia buduje takie katamarany

Nasza stocznia buduje takie katamarany

W środę w świnoujskiej stoczni Poltramp Yard S.A. zwodowano nowo wybudowany katamaran „Terna” dla armatora z Norwegii. Jest to kolejna jednostka zaprojektowana przez biuro projektowe Poltramp Yard I budowana dla tego samego właściciela. Katamaran mierzący 14,95 metrów długości i 8,00 metrów szerokości służyć będzie jako jednostka serwisowa na farmach łososia w Norweskich fiordach. Jednostka budowana jest pod klucz i obecnie kontynuujemy prace wyposażeniowe. Próby i przekazanie armatorowi do eksploatacji planujemy przeprowadzić w listopadzie.

„Terna” jest drugą, po większym katamaranie „Malin”, jednostką zwodowaną w tym roku przez naszą stocznię. Na ten rok w harmonogramie mamy jeszcze jedno wodowanie większego katamaranu aluminiowego, którego produkcja trwa w nowej hali na terenie firmy. W najbliższy poniedziałek chcemy przeprowadzić pierwszą operację wytransportowania ważącego 65 ton kadłuba z hali produkcyjnej – mówi Krzysztof Wroński ze stoczni Poltramp Yard S.A.

art-poltrampStocznia Poltramp Yard S.A. zajmuje się budowami nowych jednostek, przebudowami oraz remontami statków przy nabrzeżu nr 87 w Świnoujściu oraz na terenie szczecińskiej filii. W portfolio nowych, kompletnych budów są jednostki techniczne obsługi farm rybnych, kuter rybacki z przetwórnią, statek pasażerski, rzeczny badawczy, turystyczny katamaran solarny, aluminiowe łodzie do wędkarstwa komercyjnego za kołem podbiegunowym.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

2 komentarze

  1. i statki są budowane! Gospodarka do przodu !

  2. i niech ktoś teraz powie, że nasza stocznia się nie rozwija. Hah

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.