Strona główna / Lokalne / Nasza stocznia buduje takie katamarany

Nasza stocznia buduje takie katamarany

W środę w świnoujskiej stoczni Poltramp Yard S.A. zwodowano nowo wybudowany katamaran „Terna” dla armatora z Norwegii. Jest to kolejna jednostka zaprojektowana przez biuro projektowe Poltramp Yard I budowana dla tego samego właściciela. Katamaran mierzący 14,95 metrów długości i 8,00 metrów szerokości służyć będzie jako jednostka serwisowa na farmach łososia w Norweskich fiordach. Jednostka budowana jest pod klucz i obecnie kontynuujemy prace wyposażeniowe. Próby i przekazanie armatorowi do eksploatacji planujemy przeprowadzić w listopadzie.

„Terna” jest drugą, po większym katamaranie „Malin”, jednostką zwodowaną w tym roku przez naszą stocznię. Na ten rok w harmonogramie mamy jeszcze jedno wodowanie większego katamaranu aluminiowego, którego produkcja trwa w nowej hali na terenie firmy. W najbliższy poniedziałek chcemy przeprowadzić pierwszą operację wytransportowania ważącego 65 ton kadłuba z hali produkcyjnej – mówi Krzysztof Wroński ze stoczni Poltramp Yard S.A.

art-poltrampStocznia Poltramp Yard S.A. zajmuje się budowami nowych jednostek, przebudowami oraz remontami statków przy nabrzeżu nr 87 w Świnoujściu oraz na terenie szczecińskiej filii. W portfolio nowych, kompletnych budów są jednostki techniczne obsługi farm rybnych, kuter rybacki z przetwórnią, statek pasażerski, rzeczny badawczy, turystyczny katamaran solarny, aluminiowe łodzie do wędkarstwa komercyjnego za kołem podbiegunowym.

Zobacz również

Umowa na budowę trzech fregat dla Marynarki Wojennej – podpisana

Umowa między Inspektoratem Uzbrojenia a konsorcjum PGZ-Miecznik na budowę trzech fregat dla Marynarki Wojennej RP …

2 komentarze

  1. i statki są budowane! Gospodarka do przodu !

  2. i niech ktoś teraz powie, że nasza stocznia się nie rozwija. Hah

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.