Strona główna / Sport / Hurra… jedziemy na mecz

Hurra… jedziemy na mecz

W dniu dzisiejszym na boisku ORLIK przy ulicy Kościuszki w Świnoujściu, odbył się mecz pomiędzy drużynami ze Szkoły Podstawowej Nr 1( Iran) i Szkoły Podstawowej Nr 6 ( Japonia) –złotymi i brązowymi medalistami tegorocznej edycji Mini Mundialu 2015, którego finał odbył się w czerwcu na stadionie Pogoni w Szczecinie.

Świnoujskie drużyny, mimo, iż pierwszy raz startowały w rozgrywkach, stały się prawdziwą rewelacją turnieju.

Dzisiejszy mecz, w obecności licznie zgromadzonych kolegów i rodziców wygrała reprezentacja „Jedynki” pokonując swoich rywali stosunkiem bramek 4 : 1.

Bramki dla zwycięzców strzelili: Miłosz Brzozowski (2) oraz Roman Dziuba(2), a dla rywali Michał Padykacz.

W trakcie przerwy, w imieniu organizatorów turnieju Mini Mundial 2015, bilety na mecz Polska – Irlandia wręczył Złotej Drużynie Grzegorz Matlak, wychowanek i piłkarz Pogoni Szczecin.

-Serdecznie gratuluję Wam prawdziwie sportowej postawy, gry fair play –powiedział- Jesteście jedyni w swoim rodzaju. Dzisiejszy mecz daje nadzieję na lepszą przyszłość polskiej piłki nożnej.

Z obiecaną niespodzianką, w postaci biletów na mecz ufundowanych przez Miasto, na płycie stadionu pojawił się również Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

– Równie godnie reprezentowaliście nasze miasto na turnieju zajmując w nim wysokie, trzecie miejsce – powiedział zwracając się do młodych piłkarzy z SP 6- również zasłużyliście na nagrodę, dlatego wraz ze swoimi kolegami pojedziecie na mecz Polski z Irlandią.

Zobacz również

Kickboxing Pomorze Świnoujście

21 listopada 2020 w Szczecinie odbył się Polish Figter Kids 5 im. Krzysztofa Pajewskiego. Turniej …

2 komentarze

  1. mogliby dać zamiast Japonii i Iranu np. Ukrainę i Rosję 😉

  2. Wooow. Jestem pod wrażeniem tak fajnej inicjatywy. Przecież to jest tak ciekawe, nawet jesli chodzi o mnie cyzli rodzica. Tak trzymać !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.