Strona główna / Lokalne / Wygraj bogato ilustrowany atlas grzybów

Wygraj bogato ilustrowany atlas grzybów

Najbliższy weekend wielu świnoujścianom upłynie pod znakiem grzybobrania. Okoliczne lasy obrodziły w grzyby. Dla tych wszystkich, którzy mają zamiar spacerować w poszukiwaniu dorodnych okazów mamy zabawę fotograficzną w której do wygrania jest atlas z ponad 200 gatunkami polskich grzybów.

Co trzeba zrobić, aby wylosować przepiękny atlas? Wystarczy na grzybobranie zabrać ze sobą aparat fotograficzny i zrobić zdjęcie grzyba przed ścięciem. Na fotografie czekamy do środy (07.10) do godz. 12 pod adresem poczty elektronicznej: redakcja@swinoujskie.info.

W atlasie znalazły się opisy 233 gatunków grzybów zakwalifikowanych jako jadalne, niejadalne bądź trujące, zgodnie z aktualnym stanem wiedzy. Są to gatunki występujące głównie na terenie Polski. Przystępny opis zawierający szczegółowe informacje o wyglądzie grzyba i jego występowaniu z pewnością ułatwią identyfikację okazu. Dodatkowo Czytelnik dowie się także o możliwościach wykorzystania poszczególnych gatunków.

Zobacz również

Trzy rowery czekają na właścicieli

Policja odzyskała trzy rowery: „Code edox” (szaro-srebrny, typ górski), Akira (srebrno-czarny) oraz Prophete (czarny). Rowery …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.