Strona główna / Lokalne / Czy ruszy sprzedaż nieruchomości? Jest zastój

Czy ruszy sprzedaż nieruchomości? Jest zastój

Na ostateczne podsumowanie dochodów ze sprzedaży należy poczekać do końca tego roku kalendarzowego. Zwykle pod koniec roku sprzedawane są najdroższe nieruchomości miejskie. Na obecną chwilę wpływy ze sprzedaży  nieruchomości wynoszą około 12 mln złotych.

Największe pochodzą z przetargów na nieruchomości zlokalizowane w dzielnicy nadmorskiej. We wrześniu, sprzedana została działka przy ulicy Żeromskiego za kwotę 6,5 mln brutto, co jest dobrą  prognozą, co do dalszych sprzedaży. Pod koniec października i w listopadzie odbędą się kolejne przetargi na nadmorskie działki.  W sumie do końca roku planowane są jeszcze dochody ze sprzedaży nieruchomości w wysokości 15 mln złotych – informuje Robert Krelus z magistratu.

Aktualnie trwają procedury związane z konstrukcją budżetu na przyszły rok, więc trudno dokładnie określić: jakie będą wpływy ze sprzedaży nieruchomości w 2016 roku. Do przetargu wystawione zostaną między innymi tereny w dzielnicy nadmorskiej – przy ulicy Zdrojowej i Żeromskiego, na  basenie Północnym oraz przy ulicach Wojska Polskiego, Grunwaldzkiej i Gdyńskiej.

Zobacz również

Międzyzdroje. Świąteczny jarmark i Festiwal Choinki

Coraz bliżej święta, coraz bliżej nas  i czas pomyśleć o świątecznych prezentach i  zakupie choinki. …

Jeden komentarz

  1. Zastój? Bo ceny jak z kosmosu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.