Strona główna / Lokalne / Premier Kopacz: Jesteśmy niezależni gazowo

Premier Kopacz: Jesteśmy niezależni gazowo

Szefowa rządu przebywa z dwudniową wizytą w woj. zachodniopomorskim. W poniedziałek premier odwiedziła Terminal Promowy oraz Terminal LNG w Świnoujściu. Od prezesa Polskiego LNG Jana Chadama premier otrzymała dokumenty potwierdzające wykonanie odbiorów instalacji. Spotkała się także z prezydentem Świnoujścia Januszem Żmurkiewiczem.

– Nie przesadzę jeśli powiem to historyczny moment. Polska osiągnęła ważny cel strategiczny. Jesteśmy niezależni gazowo. Jeszcze kilka lat temu, w roku 2009 mogliśmy sprowadzać z innego kierunku niż kierunek wschodni tylko 1 mld metrów sześciennych gazu. Dziś możemy ten gaz w 90 proc. sprowadzać z innych kierunków niż wschodni, a w roku przyszłym, kiedy będziemy pracować pełną parą, będziemy w 100 proc. niezależni od gazu ze wschodu – mówiła premier Ewa Kopacz.

Premier zobaczyła część naziemną terminalu, a także część morską, czyli nabrzeża przystosowane do przyjmowania gazowców. Podczas spotkania z dziennikarzami potwierdziła, że w ciągu najbliższych lat zostanie ustawiony trzeci zbiornik na skroplony gaz ziemny. Pierwszy gazowiec z gazem przypłynie do Świnoujścia na przełomie listopada i grudnia. Gaz zostanie wtłoczony do instalacji, aby w sprawdzić funkcjonowanie terminala LNG.

Zobacz również

Uwaga kierowcy. Zmiany na ulicy Chrobrego

W związku z budową przyłącza wodociągowego w dniach 28-31. lipca 2021 r. ulica Bolesława Chrobrego …

3 komentarze

 1. Kopacz… oddaj 300 baniek, które poszło na budowę elektrowni atomowej.

 2. Dzisiaj w Świnoujściu Ewa Kopacz ogłosiła koniec budowy gazoportu na około jednego roku przed zakończeniem budowy.

  Czego to głupota ludzka nie wymyśli w oszalałym pędzie do władzy.

  Roboty budowlane w toku a Platforma Obywatelska w ramach kampanii wyborczej wzorując sie na Alternatywach IV i na Misiu Bareji ogłosiła zakończenie nie zakończonej budowy gazoportu.

  Pani Kopacz proponuję jeszcze przed wyborami otwarcie autostrady z Radomia do Sosnowca. Pomimo, że nigdy takiej autostrady nie planowano, ale jakie to było by medialne…

  Na dwa dni przed wyborami w akcie ostatecznej desperacji, Platforma powinna jeszcze odebrać elektrtownię atomową jaką hochsztapler Grad z PO planuje na rok 2035, i bierze za bajki o tej elektrowni ciężka kasę.

  Orwell, Bareja czy Alternatywy IV? Nie, to tylko oszalała w pędzie do koryta Platforma Obywatelska.

 3. NIE JESTEŚMY NIEZALEŻNI GAZOWO, BO NAJPIERW, PANI PREMIER, TRZEBA WYBUDOWAĆ GAZOPORT A DOWODEM NA TO ŻE GAZOPORT BĘDZIE WYBUDOWANY MOŻE BYĆ TYLKO UPRAWOMOCNIONE POZWOLENIE NA UŻYTKOWANIE A NIE PARTYJNA SZOPKA WYBORCZA JAKĄ PLATFORMA OBYWATELSKA ZROBILA DZISIAJ W ŚWINOUJŚCIU POD KIEROWNICTWEM OBŁĄKANEJ Z RZĄDZY WŁADZY NIEUDANEJ PANI PREMIER.

  RZĄD PO NIE POTRAFIŁ PRZECIWSTAWIĆ SIĘ TORPEDOWANIU BUDOWY GAZOPORTU CO JEST CZYNIONE DO DZISIAJ PRZEZ AGENTURĘ WPŁYWÓW DZIALAJĄCĄ NA RZECZ GAZPROMU I NIEMIEC.

  W MIĘDZYCZASIE POWSTAŁ NIEMIECKO-ROSYJSKI NORDSTREAM I NIEDAWNO NASI SĄSIEDZI DOGADALI SIĘ W SPRAWIE BUDOWY NORDSTREAM II.

  PRAWDOPODOBNIE NORDSTREAM II RUSZY JESZCZE PRZED URUCHOMIENIEM GAZOPORTU, JEŻELI DO TEDO WOGÓLE DOJDZIE.

  DZISIEJSZA SZOPKA Z PRZEKAZYWANIEM KLUCZY DO OBIEKTU W TRAKCIE JEGO TRWAJĄCEJ BUDOWY TO CYRK CYRKOW NA POGRANICZU ALTERNATYW IV I MISIA BAREI.

  ALE JAK WIDAĆ DLA ZACZADZONYCH ŻĄDZĄ WŁADZY PLATFUSÓW NIE MA TO ZNACZENIA ŻE SĄ POŚMIEWISKIEM NA SKALĘ EUROPEJSKĄ A NAWET ŚWIATOWĄ.

  GRATULUJĘ PANI KOPACZ I JEJ AKOLITÓW BEZCZELNOŚCI Z JAKĄ TRAKTUJĄ SWPOICH WYBORCÓW.

  MI ONI LATAJA I POWIEWAJĄ BO ZAWSZE WIEDZIALEM, ŻE TO BANDA CYNICZNYCH KARIEROWICZÓ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.