Strona główna / Lokalne / Premier Kopacz: Jesteśmy niezależni gazowo

Premier Kopacz: Jesteśmy niezależni gazowo

Szefowa rządu przebywa z dwudniową wizytą w woj. zachodniopomorskim. W poniedziałek premier odwiedziła Terminal Promowy oraz Terminal LNG w Świnoujściu. Od prezesa Polskiego LNG Jana Chadama premier otrzymała dokumenty potwierdzające wykonanie odbiorów instalacji. Spotkała się także z prezydentem Świnoujścia Januszem Żmurkiewiczem.

– Nie przesadzę jeśli powiem to historyczny moment. Polska osiągnęła ważny cel strategiczny. Jesteśmy niezależni gazowo. Jeszcze kilka lat temu, w roku 2009 mogliśmy sprowadzać z innego kierunku niż kierunek wschodni tylko 1 mld metrów sześciennych gazu. Dziś możemy ten gaz w 90 proc. sprowadzać z innych kierunków niż wschodni, a w roku przyszłym, kiedy będziemy pracować pełną parą, będziemy w 100 proc. niezależni od gazu ze wschodu – mówiła premier Ewa Kopacz.

Premier zobaczyła część naziemną terminalu, a także część morską, czyli nabrzeża przystosowane do przyjmowania gazowców. Podczas spotkania z dziennikarzami potwierdziła, że w ciągu najbliższych lat zostanie ustawiony trzeci zbiornik na skroplony gaz ziemny. Pierwszy gazowiec z gazem przypłynie do Świnoujścia na przełomie listopada i grudnia. Gaz zostanie wtłoczony do instalacji, aby w sprawdzić funkcjonowanie terminala LNG.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Dziś 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć …

3 komentarze

 1. Kopacz… oddaj 300 baniek, które poszło na budowę elektrowni atomowej.

 2. Dzisiaj w Świnoujściu Ewa Kopacz ogłosiła koniec budowy gazoportu na około jednego roku przed zakończeniem budowy.

  Czego to głupota ludzka nie wymyśli w oszalałym pędzie do władzy.

  Roboty budowlane w toku a Platforma Obywatelska w ramach kampanii wyborczej wzorując sie na Alternatywach IV i na Misiu Bareji ogłosiła zakończenie nie zakończonej budowy gazoportu.

  Pani Kopacz proponuję jeszcze przed wyborami otwarcie autostrady z Radomia do Sosnowca. Pomimo, że nigdy takiej autostrady nie planowano, ale jakie to było by medialne…

  Na dwa dni przed wyborami w akcie ostatecznej desperacji, Platforma powinna jeszcze odebrać elektrtownię atomową jaką hochsztapler Grad z PO planuje na rok 2035, i bierze za bajki o tej elektrowni ciężka kasę.

  Orwell, Bareja czy Alternatywy IV? Nie, to tylko oszalała w pędzie do koryta Platforma Obywatelska.

 3. NIE JESTEŚMY NIEZALEŻNI GAZOWO, BO NAJPIERW, PANI PREMIER, TRZEBA WYBUDOWAĆ GAZOPORT A DOWODEM NA TO ŻE GAZOPORT BĘDZIE WYBUDOWANY MOŻE BYĆ TYLKO UPRAWOMOCNIONE POZWOLENIE NA UŻYTKOWANIE A NIE PARTYJNA SZOPKA WYBORCZA JAKĄ PLATFORMA OBYWATELSKA ZROBILA DZISIAJ W ŚWINOUJŚCIU POD KIEROWNICTWEM OBŁĄKANEJ Z RZĄDZY WŁADZY NIEUDANEJ PANI PREMIER.

  RZĄD PO NIE POTRAFIŁ PRZECIWSTAWIĆ SIĘ TORPEDOWANIU BUDOWY GAZOPORTU CO JEST CZYNIONE DO DZISIAJ PRZEZ AGENTURĘ WPŁYWÓW DZIALAJĄCĄ NA RZECZ GAZPROMU I NIEMIEC.

  W MIĘDZYCZASIE POWSTAŁ NIEMIECKO-ROSYJSKI NORDSTREAM I NIEDAWNO NASI SĄSIEDZI DOGADALI SIĘ W SPRAWIE BUDOWY NORDSTREAM II.

  PRAWDOPODOBNIE NORDSTREAM II RUSZY JESZCZE PRZED URUCHOMIENIEM GAZOPORTU, JEŻELI DO TEDO WOGÓLE DOJDZIE.

  DZISIEJSZA SZOPKA Z PRZEKAZYWANIEM KLUCZY DO OBIEKTU W TRAKCIE JEGO TRWAJĄCEJ BUDOWY TO CYRK CYRKOW NA POGRANICZU ALTERNATYW IV I MISIA BAREI.

  ALE JAK WIDAĆ DLA ZACZADZONYCH ŻĄDZĄ WŁADZY PLATFUSÓW NIE MA TO ZNACZENIA ŻE SĄ POŚMIEWISKIEM NA SKALĘ EUROPEJSKĄ A NAWET ŚWIATOWĄ.

  GRATULUJĘ PANI KOPACZ I JEJ AKOLITÓW BEZCZELNOŚCI Z JAKĄ TRAKTUJĄ SWPOICH WYBORCÓW.

  MI ONI LATAJA I POWIEWAJĄ BO ZAWSZE WIEDZIALEM, ŻE TO BANDA CYNICZNYCH KARIEROWICZÓ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.