Strona główna / Lokalne / Trzy miesiące aresztu za narkotyki

Trzy miesiące aresztu za narkotyki

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 27-latka posiadającego znaczne ilości środków odurzających. Decyzją sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili, że jeden z mieszkańców miasta posiada w swoim mieszkaniu znaczne ilości narkotyków. Działania operacyjne prowadzone przez funkcjonariuszy pozwoliły na zatrzymanie 27-letniego mężczyzny.

W chwili zatrzymania posiadał on przy sobie środki odurzające. Ponadto w wyniku dokładnego przeszukania miejsca zamieszkania podejrzewanego mundurowi znaleźli worki strunowe z narkotykami. Specjalistyczne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina w ilości ponad 305 gramów oraz marihuana w ilości ponad 75 gramów.

27-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat więzienia. Komendant Miejski Policji w Świnoujściu wnioskował do Prokuratury Rejonowej o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Po rozpatrzeniu wniosku sąd zdecydował o zastosowaniu wobec sprawcy przestępstwa 3-miesięcznego aresztu.

Teraz funkcjonariusze ze świnoujskiej komendy pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności sprawy, mi.in. docierają do osób, które zakupiły narkotyki od 27-letniego świnoujścianina, w związku z czym mężczyzna wkrótce prawdopodobnie usłyszy dodatkowy zarzut handlu środkami odurzającymi.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.