Strona główna / Lokalne / Karsibór: Dodatkowe przystanki autobusowe

Karsibór: Dodatkowe przystanki autobusowe

Dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Przytorze, mieszkające w Karsiborze przy ul. Łęgowej i ulicach bocznych, odbierać i przywozić po zajęciach lekcyjnych będzie autobus szkolny. Są dwa przystanki, pierwszy przy skrzyżowaniu ulicy Łęgowej i Warzywnej, a drugi na końcu ulicy Łęgowej przy pętli autobusowej.

Autobus ma zabierać dzieci o godz. 07.10, powrót bez zmian. Niestety z przyczyn technicznych autobusy marki Solaris nie będą mogły dojeżdżać do nowych przystanków (są za niskie).

Stowarzyszenie Karsibór, na prośbę zainteresowanych rodziców, w ubiegłym roku rozpoczęło starania o autobus szkolny dla dzieci mieszkających na ul Łęgowej i ulicach przyległych do niej. Trochę to trwało, bo UM Świnoujście musiał  zrobić/poprawić nawierzchnię drogi (efekt wniosku do budżetu obywatelskiego z poprzedniego roku). W poniedziałek i wtorek wykonane zostały ostatnie prace związane z przygotowaniem drogi: poprawienie nawierzchni, przecinka drzew, krzewów, postawienie przystanków.

Ze względu na brak środków na postawienie nowej wiaty przy przystanku 1 Maja-Kanałowa, Komunikacja Autobusowa przeniosła przystanek dla jadących w stronę Świnoujścia do wiaty wykonanej przez Lokalną Grupę Rybacką (również na wniosek mieszkańców).

 

Zobacz również

Podczas jazdy zapalił się silnik autobusu

Tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy samochodu oraz strażaków, udało się uniknąć spalenia pojazdu – informuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.