Strona główna / Lokalne / Karsibór: Dodatkowe przystanki autobusowe

Karsibór: Dodatkowe przystanki autobusowe

Dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Przytorze, mieszkające w Karsiborze przy ul. Łęgowej i ulicach bocznych, odbierać i przywozić po zajęciach lekcyjnych będzie autobus szkolny. Są dwa przystanki, pierwszy przy skrzyżowaniu ulicy Łęgowej i Warzywnej, a drugi na końcu ulicy Łęgowej przy pętli autobusowej.

Autobus ma zabierać dzieci o godz. 07.10, powrót bez zmian. Niestety z przyczyn technicznych autobusy marki Solaris nie będą mogły dojeżdżać do nowych przystanków (są za niskie).

Stowarzyszenie Karsibór, na prośbę zainteresowanych rodziców, w ubiegłym roku rozpoczęło starania o autobus szkolny dla dzieci mieszkających na ul Łęgowej i ulicach przyległych do niej. Trochę to trwało, bo UM Świnoujście musiał  zrobić/poprawić nawierzchnię drogi (efekt wniosku do budżetu obywatelskiego z poprzedniego roku). W poniedziałek i wtorek wykonane zostały ostatnie prace związane z przygotowaniem drogi: poprawienie nawierzchni, przecinka drzew, krzewów, postawienie przystanków.

Ze względu na brak środków na postawienie nowej wiaty przy przystanku 1 Maja-Kanałowa, Komunikacja Autobusowa przeniosła przystanek dla jadących w stronę Świnoujścia do wiaty wykonanej przez Lokalną Grupę Rybacką (również na wniosek mieszkańców).

 

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.