Strona główna / Lokalne / Po remoncie ulicy powstanie przystanek autobusowy

Po remoncie ulicy powstanie przystanek autobusowy

Modernizacja dotyczy całej długości ulicy Kołłątaja, jej skrzyżowania z ulicami Wilków Morskich i Staszica oraz odcinka ulicy Wilków Morskich w kierunku ulicy Grunwaldzkiej. Przetarg na wykonanie prac wygrało konsorcjum firm Eljot Elbud ze Szczecina.

Inwestycja jest prowadzona kompleksowo. To oznacza, że oprócz nowej nawierzchni jezdni, wymieniana jest również sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna  i deszczowa oraz oświetlenie uliczne, remontowane chodniki, a w najwęższych miejscach również poszerzane. Przy ulicy Kołłątaja powstanie także 13 nowych miejsc postojowych. Zakończenie inwestycji ma nastąpić do końca tego roku.

Koszt całej inwestycji to około 5 mln złotych brutto, w tym wymiana sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz infrastruktura drogowa. Na prace związane z infrastrukturą drogową miasto otrzymało dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w kwocie 1,4 mln złotych brutto.

Po zakończeniu  modernizacji ulicy Kołłątaja, niedaleko  targowiska, planowana jest lokalizacja przystanku autobusowego.

Zobacz również

Ponownie dwukierunkowy ruch na ul. Duńskiej i Fińskiej w Świnoujściu

Wykonawca budowy tunelu pod Świną zawiadomił o planowanej zmianie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Duńskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.