poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Będzie parking dla 50 aut

Będzie parking dla 50 aut

Już niedługo zostanie oddany do użytku parking na 50 miejsc postojowych przy ul. Dąbrowskiego. Prace przy budowie parkingu realizowane są przez ZGM w ramach kolejnego etapu modernizacji budynku przy ulicy Dąbrowskiego 4. Obok nowego parkingu przebudowane zostaną wejścia do obiektu – w tym główne, które zostanie w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Sam parking ma służyć użytkownikom oraz interesantom instytucji znajdujących się w obiekcie, w tym między innymi pacjentom przychodni. Aby parking nie stał się stałym miejscem postoju pojazdów, ich rotacja będzie zapewniona poprzez wprowadzenie opłat za jego użytkowanie.
Tym samym w mieście będą w sumie 5350 miejsca parkingowe – informuje Robert Karelus z magistratu.
Tylko w ostatnich trzech latach powstały nowe parkingi między innymi przy ulicy Wybrzeże Władysława IV (91 miejsc), przy ulicy Legionów (11 miejsc), ulicy Sienkiewicza (50 miejsc), w kwartale ulic Bema, Dąbrowskiego, Piastowskiej i Piłsudskiego  (65 miejsc). W ramach przebudowy Centralnego Układu  Komunikacyjnego powstało także dodatkowych 127 miejsc na ulicach Dąbrowskiego, Piastowskiej, Grunwaldzkiej i przy placu Słowiańskim. Miejsca parkingowe powstały przy modernizowanych ulicach Słowackiego, Monte Cassino, Wyszyńskiego. Nowy parking powstał również przy ulicy Ku Morzu w dzielnicy Warszów.
– W związku z ograniczeniami terenowymi, w dalszej kolejności, miasto planuje  iść w kierunku budowy parkingów wielopoziomowych. Jednym z miejsc, gdzie taki obiekt mógłby powstać jest kwartał ulic Piastowskiej, Dąbrowskiego, Bema i Piłsudskiego na 150-300 miejsc Planowana jest również rozbudowa parkingów na końcu ulicy Uzdrowiskowej, przy Alei Interferie, ulicy Bałtyckiej i Legionów przy kolejce UBB oraz budowa węzła przesiadkowego wraz z parkingiem przy ulicy Dworcowej – tłumaczy Robert Karelus.
Oprócz tego, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Świnoujście, każdy inwestor budujący w naszym mieście obiekt usługowo-mieszkalny, musi zapewnić – odpowiednio do ilości lokali – miejsca parkingowe. Może to zrobić na własny terenie, bądź w przypadku braku miejsca, na innym wskazanym przez Miasto.

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.