poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Kładki nad torami nie będzie… kolej proponuje tunel

Kładki nad torami nie będzie… kolej proponuje tunel

Mieszkańcy Przytoru i Łunowa cieszyli się, gdy okazało się, że rok temu ich projekt obywatelski wygrał. Szczęście jednak nie trwało długo. Wszystko wskazuje na to, że projekt nie doczeka się realizacji, ponieważ kolej zmieniła zdanie i chce, aby miasto zamiast kładki zrobiło w tym miejscu strzeżony przejazd, albo… tunel.

Dziś wielu mieszkańców chcących dostać się na plażę skraca sobie drogę idąc przez tory po których jeżdżą pociągi. To bardzo niebezpieczne.  Dlatego powstał pomysł, aby w tym miejscu wybudować kładkę. Ogłoszono przetarg, wybrano wykonawcę w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Nagle natrafiono na opór kolei.

– Mieliśmy wcześniej uzgodnienia z kolejarzami. Nic nie zapowiadało, że będą jakiekolwiek trudności – mówi prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. – Wybraliśmy wykonawcę, który zaczął rozmawiać z koleją i okazało się, że w miejscu planowanej kładki jest trzeci tor, który do tej pory był nieużywany. Kolejarze planują w przyszłości jego uruchomienie.  Nagle zmieniono zdanie – martwi się prezydent.

Kolejarze zaproponowali dwa wyjścia: albo przejazd strzeżony, który z pewnością kosztowałby znacznie więcej, albo tunel pod torami na który miasta nie stać. Wszystko wskazuje na to, że prezydent miasta, po rozmowie z pomysłodawcami projektu, zrezygnuje z realizacji inwestycji.

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

5 komentarzy

  1. wydaje mi się, że tunel to i dobra rzecz. Szkoda, że nie do Świnoujscia

  2. to raczej logiczne, że kolejny tor jest potrzebny. A już niebawem S3, więc lepiej poczekać z tą kładką 😉

  3. Z kolejarzami … To dość ogólne stwierdzenie, ludzie mogą i są oszukani przez takich ludzi jak Nowicki :] gratuluje, szczerze gratuluje podejścia do sprawy, takiej władzy w tym mieście trzeba. Koń by się uśmiał z tymi kolejarzami włącznie. RONDO I FONTANNĘ tam postawcie bo do tego jesteście tylko zdolni/tg:dn

    • ale jak Nowicki oszukał, bo ja tego nie rozumiem? przecież to nie jego wina, że nagle kolejarze postawili inen warunki. Patrząć na jego zaangażowanie, widać że się stara i robi bardzo dużo dla swojej dzielnicy

      • Nagle to widać chciano wybudować kładkę nie znając terenu i nie rozmawiając o tym poważnie, strach pomyśleć jakby chciano tunel kopać, czy most stawiać. Takie widać miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.