niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Co Prawo i Sprawiedliwość obiecało świnoujścianom?
Beata Szydło podczas kampanii wyborczej w 2015 roku. Foto: Wojciech Basałygo/archiwum

Co Prawo i Sprawiedliwość obiecało świnoujścianom?

Przed wyborami prezydenckimi do Świnoujścia przyjechał ówczesny kandydat Andrzej Duda (PiS) – dziś prezydent Polski. Z kolei przed wyborami parlamentarnymi nasze miasto odwiedziła Beata Szydło – aspirująca do roli szefa rządu. Co obiecywali? Andrzej Duda skupił się raczej na ślimaczącej się budowie gazoportu niż obietnicach. Jednak Beata Szydło wespół z Joachimem Brudzińskim złożyła konkretne obietnice. Podstawową jest budowa tunelu pod Świną. Joachim Brudziński nazwał inwestycję polską racją stanu. Kolejną zapowiedzią jest rozbudowa portu w Świnoujściu.

Na tunel przyjdzie zapewne mieszkańcom poczekać, jednak ta druga inwestycja jest bardzo bliska realizacji i może być w oczach Prawa i Sprawiedliwości pierwszym sukcesem. W Zarządzie Morskich Portów Szczecin – Świnoujście są daleko zaawansowane plany budowy terminala kontenerowego. O ile po zmianie rządu nie zmieni się zarząd portu i koncepcja inwestycyjna, realizacja budowy terminala ma szansę w ciągu najbliższych dwóch lat.

Prawo i Sprawiedliwość obiecało także odtworzenia Ministerstwa Gospodarki Morskiej.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

4 komentarze

  1. obiecało gruszki na wieżbie

  2. Proponuję wszystkim Świnoujścianom jedno – zapiszcie sobie bądź zachowajcie wypowiedzi i filmiki na których straSzydło obiecuje budowę tunelu – za 4 lata wyśle się jej te wszystkie wypowiedzi i niech się z tego rozliczy – trzeba to nagłośnić na cały kraj, dać info do wszystkich mediów – czy to gazeta czy radio czy tv. Wtedy to dopiero poskutkuje. Musicie walczyć o swoje. Sam chciałbym wjechać do Świnoujścia normalnie a nie promem odwiedzając was kilka razy w roku.

  3. To po prostu zwykły żart, że PIS wygrało te wybory

  4. drogi PISIE, czekamy na Tunel 🙂
    Zobaczymy, czy poraz enty doczekamy się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.