poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Na wyniki trzeba poczekać. Agatowska liderem w Świnoujściu

Na wyniki trzeba poczekać. Agatowska liderem w Świnoujściu

Chociaż we wszystkich obwodowych lokalach wyborczych w Świnoujściu policzono głosy, to oficjalne wyniki są wciąż zliczane w Miejskiej Komisji Wyborczej. Gdy tylko poznamy wyniki wyborów do Sejmu – niezwłocznie je podamy. Mamy za to dane ze Świnoujścia z wyborów do senatu. Najwięcej głosów zdobyła Joanna Agatowska (6106), za nią jest Edward Kosmal PiS (4088), Grzegorz Napieralski PO (3709), Marek Świderski Nowoczesna (1753), Sławomir Preiss (512) i Witold Ruciński PSL (270). Wysoki wynik Joanny Agatowskiej w Świnoujściu nie ma przełożenia w całym okręgu. W regionie najwięcej głosów zdobył Edward Kosmal i Grzegorz Napieralski. Według danych sondażowych Zjednoczona lewica nie uzyskała progu wyborczego, aby dostać się do parlamentu.

Kandydat Platformy Obywatelskiej Grzegorz Napieralski zdobył 56112 głosów pokonał Edwarda Kosmala 55411 głosów, trzecia była Joanna Agatowska ze Świnoujścia 27534 głosy, czwarty Marek Świderski z Kamienia Pomorskiego – 23074 głosy. Listę zamykają Sławomir Preiss 12762 głosów oraz Edward Ruciński (PSL) – 10200.

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

6 komentarzy

  1. Zawsze będzie pełno krytyków. Zawsze będą na krytykować za to, że robimy coś dobrze lub zle. Będa komentować każdy ruch. Pomimo, że jestem głosem prawicowym, liczyłem i głosowałem na panią. W wyborach samorządowych nie biorę udziału. Jednak, patrząć na działania i co pani robi dla miasta, uświadamiam sobie, że trzeba oddzielić strefę polityki lokalnej od centralnej. Nasze miasto jest piękne dzięki pani Prezydentowi i pani. Trzymam kciuki za dalsza aktywność

  2. jets to bardzo dobry wynik, który uzyskała pani dzięki ciężkiej pracy na rzecz naszego miasta i regionu. Pozostałe 20 tysięcy nie wzięły sie z niczego

  3. Pani Asiu, czekamy za trzy lata !

  4. innego lidera sobie nie wyobrażam 🙂

  5. Wynik zasłużony. Szkoda, ze pani się nie dostała. Jednak jesteśmy pewni, że wróży dobrze do na przyszłość.
    Jest bardzo dobrze !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.