środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Tak walczyli o tytuł najlepszych w udzielaniu pierwszej pomocy [film]

Tak walczyli o tytuł najlepszych w udzielaniu pierwszej pomocy [film]

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Polskiego LNG były podsumowaniem drugiej edycji programu Bezpieczne Miasto, w trakcie którego dokładnie 2.800 osób ze Świnoujścia i okolic zostało przeszkolonych przez spółkę z zasad udzielania pierwszej pomocy. Projekt trwał od kwietnia do października. Składał się z trzech modułów: Bezpiecznej szkoły, Kompetentnych Służb i Bezpiecznej komunikacji.

27 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Witosa 12 w mistrzostwach wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele. Rywalizowali w licznych konkursach związanych z bezpieczeństwem i pierwszą pomocą.

W trakcie „Bezpiecznej Szkoły” uczniowie świnoujskich szkół poznali zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Podejmowane działania zostały oparte o najnowsze metody dydaktyczne „Patrz i Ćwicz”, materiały audiowizualne oraz technologię 3D, wykorzystywaną między innymi przez twórców gier komputerowych.

– To najbardziej intensywna metoda nauczania pierwszej pomocy. W jednej klasie, przykładowo dla 30 uczniów dostępnych jest 30 manekinów. Placówki szkolne otrzymały kompletne zestawy pierwszej pomocy, które będą stałym wyposażeniem szkół uczestniczących w programie oraz identyczne zestawy treningowe – tak, aby dzieci, młodzież i nauczyciele mogli się oswoić z ich wyposażeniem oraz poprawnym użyciem w razie wypadku – tłumaczy Jakub Dąbroś. – Dzięki dostępności dużej liczby sprzętu dydaktycznego zajęcia miały wymiar niemalże wyłącznie praktyczny, co podwyższyło skuteczność w przypadku zaistnienia konieczności udzielania pierwszej pomocy.

W ubiegłym roku, w ramach I edycji programu, dzięki Polskiemu LNG zostało przeszkolonych ponad 4800 osób z terenu Świnoujścia, z czego zdecydowana większość to uczniowie. Tegoroczna edycja programu Bezpieczne Miasto została udoskonalona. Przede wszystkim rozbudowano kolejne grupy docelowe, tak, aby cała lokalna społeczność mogła czerpać korzyści z projektu. Dlatego do grupy przeszkolonych dołączyły pielęgniarki ze szpitala miejskiego, kierowcy komunikacji miejskiej, ratownicy medyczni, dziennikarze. W sumie przeszkolono 2.800 osób.

Wyniki mistrzostw podamy wkrótce.

 

Zobacz również

Policjanci ze Świnoujścia pilnowali bezpieczeństwa na niemieckiej autostradzie A20

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komend miejskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz Komendy …

Jeden komentarz

  1. takich inicjatyw na pewnie nie było 10 lat temu
    Jestem dumna, że nasze miasto i kraj idą w tą stronę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.