Strona główna / Lokalne / Branża turystyczna dowiedziała się o planach powstania olbrzymiego terminalu kontenerowego [film]

Branża turystyczna dowiedziała się o planach powstania olbrzymiego terminalu kontenerowego [film]

Problem braku pracowników, podsumowanie sezonu letniego i plany rozwoju portu w Świnoujściu – o tym wszystkim dowiedziała się branża turystyczna, której przedstawiciele spotkali się w środę w hotelu Trzy Wyspy. Spotkanie zorganizowała Północna Izba Gospodarcza oraz Świnoujska Organizacja Turystyczna. To pierwsze tego typu spotkanie, które cieszyło się tak dużą frekwencją osób które na co dzień związani są z ważną gałęzią gospodarki Świnoujścia – turystyką.

art-branza2Katarzyna Rówińska – naczelnik wydziału turystyki, kultury i sportu podkreśliła, że w Świnoujściu wzrasta ilość miejsc noclegowych. Dyrektor Urzędu Pracy Joanna Sokalska jednak studziła entuzjazm informując, że równocześnie z powstawaniem nowych hoteli brakuje osób chcących podjąć pracę choćby właśnie przy obsłudze turystów. Braki wyrównywane są obcokrajowcami  – głównie obywatelami Ukrainy. Zachęcała przedsiębiorców ze Świnoujścia do informowania potencjalnych pracowników o tzw. bonie na zasiedlenie, czyli 8 tys. złotych dla osób spoza Świnoujścia, które chciałby się tu osiedlić i podjąć pracę.

Z uwagą wsłuchiwano się w plany rozwoju portu i zamiar utworzenia olbrzymiego terminalu kontenerowego mogącego powstać w prawobrzeżnej części miasta w bezpośredniej bliskości terenów mogących w przyszłości być nową turystyczną dzielnica miasta. Prezes ŚOT Piotr Piwowarczyk dociekał kiedy zarząd portu ma zamiar rozpocząć konsultacje społeczne z mieszkańcami i branżą turystyczną. W odpowiedzi usłyszał, że realnym terminem jest początek 2016 roku. Rozbudowa portu wymagałaby odcięcia terenów miejskich od plaży prowadzącą do terminalu nową  linią kolejową.

Zobacz również

Takie kolejki po rejestrację auta po raz ostatni? O 7.35 nie było już numerków

W poniedziałkowy poranek przed wydziałem komunikacji w Świnoujściu znowu stała kolejka kilkudziesięciu osób. Pierwsi miejsce …

6 komentarzy

  1. Czyli tak bez lasów, bez plaży na prawobrzeżu z niebezpiecznym benzopirenem , za 4 lata bez statusu kurortu , ale jakoś sobie mają hotelarze i przedsiębiorcy poukładać, by miasto nadal było ciekawe pod względem ”zdrowotnym” i ”turystycznym” . Ciekawe że PHŚ nie ma przeładunków ma ogromne tereny niezagospodarowane i wymaga remontu. Ale jakiś tajemniczy azjatycki inwestor chce na nas zarobić torpedując naszą turystykę. I budując brudne zaplecze dla swojej gospodarki – toż to cios dla Polski miasta i dla ludzi i cos wyjątkowo podłego i nieuczciwego wobec mieszkańców Warszowa i trutych tam dzieci.

  2. Betonowo to nowa nazwa miasta

  3. Podkarmili, podsypali groszem i gość się sprzedał.
    Nie bez powodu ta przekupka jest w radzie nadzorczej portów Świnoujście-Szczecin.

  4. niedługo w tym mieście będą tylko Ukraińcy i Syryjczyk

  5. Szkoda że zabrakło przewodników turystycznych,którzy pokazują piękno naszego miasta i regionu.

  6. Chyba ich po@#$%^&, że jakiś terminal kontenerowy tutaj powstanie?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.