Strona główna / Lokalne / Dyrekcja tłumaczy: Autobusy nie mogą wszędzie dojechać

Dyrekcja tłumaczy: Autobusy nie mogą wszędzie dojechać

Kilka dni temu opisywaliśmy sugestię jednego z mieszkańców wprowadzenia trzeciej linii okrężnej. Zastępca dyrektora Komunikacji Autobusowej Andrzej Sieczka odniósł się do niej sceptycznie, jednak zaznaczył, że drobne korekty w rozkładzie i trasach będą w najbliższym czasie wprowadzane.

– Potencjalne uruchomienie nowej linii autobusowej w mieście nie może spowodować komplikacji i zaburzeń na już istniejących liniach autobusowych. Wszystkie decyzje dotyczące wprowadzenia zmian przebiegu linii autobusowych,częstotliwości kursowania autobusów lub uruchomienia nowych linii są poprzedzone szczegółowymi analizami ekonomiczno-techniczno-eksploatacyjnymi – informuje Andrzej Sieczka.

Każdorazowa zmiana wiążąca się ze wzrostem ilości przejechanych wozokilometrów powoduje zwiększenie kosztów przewozowych. Według spółki autobusowej, odległości punktów przystankowych od instytucji użyteczności publicznej t.j.urzędy, szkoły,przychodnie lekarskie itp. wynoszą od 250m do 400m.

Czytelnicy zgadzają się z taką argumentacją, jednak zaraz po chwili dodają, że dla zdrowego człowieka przejście 400 metrów nie jest problemem, lecz dla osoby chorej lub niedołężnej skutecznie może uniemożliwić przemieszczanie się po mieście. Należy zatem robić wszystko, aby komunikację dopasować do potrzeb mieszkańców.

– Niektóre miejskie ciągi komunikacyjne nie są dostosowane do ruchu ponad 10-cio tonowych autobusów komunikacji miejskiej. Przyczyną tego może być szerokość jezdni,stan nawierzchni z dopuszczalnymi naciskami osi,zbyt małe promienie skrętu na skrzyżowaniach lub organizacja ruchu na danym odcinku drogi – tłumaczy powód niekursowania autobusów na niektórych ulicach Andrzej Sieczka.

Światełko w tunelu pojawi się po zakończeniu modernizacji ulicy Kołłątaja.

– Nasza spółka planuje obsługę transportową na tej ulicy z lokalizacją przystanków autobusowych. Zapewniam, że wprowadzenie i uruchomienie w najbliższych latach projektów które obecnie są tworzone i analizowane w naszej Spółce od strony technicznej,eksploatacyjnej i ekonomicznej podniesie standard usług, co przełoży się bezpośrednio na atrakcyjność i dostępność naszej oferty dla naszych pasażerów – dodaje.

Zobacz również

Ponownie dwukierunkowy ruch na ul. Duńskiej i Fińskiej w Świnoujściu

Wykonawca budowy tunelu pod Świną zawiadomił o planowanej zmianie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Duńskiej …

4 komentarze

  1. Niezłe debile są w tej komunikacji.
    Jeżeli Was nie stać, to zamknijcie ten b.u.r.d.e.l, ogłoście upadłość i gitara, albo w ramach oszczędności – rowerami na bagażniku woźcie pasażerów, albo na osiołku.
    Wszystko, wszędzie funkcjonuje na świecie, a Ci mają problem jeden autobus więcej dołożyć.
    Niezła tam jest patola……………….

  2. ile mozna tworzyć? inne miasta wprowadzają pozytywne zmiany. A wy?

  3. I co te wasze analizy dały? Dały na pewno to, że mniej mieszkańców jezdzi autobusami. Więcej jest niezadowolonych a jeszcze więcej nie wie co się dzieje w mieście.

  4. O czym ten pan mówi? Na nowo wyremontowanej ulicy Słowackiego, autoby moga jechać pod prąd łamiąc pełno przepisów drogowych. To nie jest przeszkoda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.