Strona główna / Lokalne / 18 syryjskich uchodźców zamieszkało w Heringsdorfie
Foto: Kai Ottenbrait

18 syryjskich uchodźców zamieszkało w Heringsdorfie

Umieszczeniu uchodźców w Heringsdorfie sprzeciwia się Narodowodemokratyczna Partia Niemiec (NPD), ta sama, która była odpowiedzialna za akcję plakatową „Zatrzymać polską inwazję”. Azylanci zamieszkali w ośrodku na wyspie Uznam. W okolicy można zauważyć częstsze patrole policji, prawdopodobnie z obawy przed prowokacjami.

Tymczasem w Świnoujściu nie obawiają się uchodźców. Przed miesiącem odbyło się spotkanie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta, policji, straży miejskiej, straży granicznej, powiatowego inspektora nadzoru sanitarnego, Międzynarodowego Terminala Promowego, miejskich służb socjalnych.
Przedmiotem spotkania była koordynacja i przygotowanie działań służb miejskich w razie próby nielegalnej migracji do państw Europy zachodniej lub krajów skandynawskich imigrantów z Syrii i innych państw afrykańskich .Zdajemy sobie sprawę ,że szczególnie newralgicznym punktem może być w tej sytuacji Międzynarodowy Terminal Promowy.

Poszczególne służby i instytucje są przygotowane do wdrożenia  odpowiednich procedur, które uzależnione będą od stopnia nasilenia migracji i prób przekraczania granicy.

Zobacz również

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

GAZ SYSTEM ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. …

16 komentarzy

 1. Rozumiem ze juz pracea maja i nie siedza na dupie

 2. Niedługo będzie za późno, żeby się przed nimi obronić. Przybędą miliony i d*pa zbita, Europa upadnie, jak upał dawniej Rzym i nie będzie chrześcijan w Europie. Z nimi trzeba walczyć! Wywozić ich, skąd przyszli i to już.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/syryjczyk-ostrzega-polakow-nie-brac-imigrantow-i-jak-zakonczyc-wojne-2015-10

 3. Nygusy,zamiast walczyć oojczyznę,to teraz bedą łazić i sz….ć po kątach..a do tego to są osiłki ,którym nie chce się pracować.

 4. Proszę wybaczyć, jeśli mój polski nie jest doskonały. Ci ludzie ci nic zrobić, to mała grupa została wybrana do Heringsdorf, najbardziej badali, są lekarze, badania niemieckie, a nawet marynarzem. Wielu uciekło od pewnej śmierci, ponieważ nie ma w Syrii poboru dla regularnej armii, ale nie może szkolić nowych pracowników, a wiele z nich umiera w pierwszym dniu. Wiele z grupy musieli patrzeć, jak ich rodziny zmarł, chłopiec wrócił do domu ze szkoły, kiedy bomba w jego rodzinnym domu spadła, wszystko o śmierci swojej młodszej siostry, brata, matki, ojca, on sam został ranny odłamkami. Przed tymi ludźmi nikt nie wymaga od ciebie tam w Świnoujściu, ani Heringsdorf boi. Ratownicy z Niemieckiego Czerwonego Krzyża dbać o ludzi i uważaj. Również polscy ratownicy są na miejscu i pomóc swoim niemieckim kolegom. Widziałem siebie jako grupa ta była, że ​​mają pochylili głowy dla kobiet i witali przyjazne Salam maleikum (życzę im spokój) Najbardziej powiedział w niemieckiej ,, dzień dobry „, i będą szanować kobiety z nami i mężczyźni mają równe prawa. Dwa z nich to chrześcijanie.

  • Proszę mi wybaczyć, ale dlaczego uciekają tylko do Niemiec? Jeślu uciekają przed śmiercią, mają mnóstwo innych krajów Unii

 5. Tak blisko? Kto na to pozwolił?
  Jako obywatel Polskiego państwa, rządam od naszych władz aby zagwarantowali nam bezpieczeństwo. Rządam zamknięcia granic i pokazania kto tutaj kim jest. My ich nie chcemy, nie chcemy tak blisko!
  Zaraz zoabczycie jak zaczną gwałcić nam kobiety, jak zaczną porywać dzieci !

 6. chyba czas organizować kolejny marsz…

 7. Powinniśmy brać przykład od naszych sąsiadów. Powinniśmy wspólnymi siłami w naszym mieście przyjąć minimum 500 uchodzców. Większe miasta nawet do 5000.

 8. przecież oni powinno w tej chwili walczyć za swój kraj. Tam nie ma ani jednej kobiety czy dziecka. Czy nasi politycy na prawdę są takimi głupcami?

 9. Anarchistyczny Front Antyreligijny

  Mam nadziję, że w Świnoujściu jak się pojawia dostaną buty i odechce im się Polski . . .

 10. A TVN dalej wciska kity że matki z dziećmi uciekają… Powinni dostać bilet do domu bez powrotu.

 11. same matki z dziećmi……masakra

  • Dokładnie chciałam napisać to samo co przedmówca… gdzie te kobiety, dzieci i starsi???!!! Toż to zdrowe chłopy co o swój kraj powinni walczyc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.