Strona główna / Lokalne / Do końca listopada na niebezpiecznym skrzyżowaniu pojedziemy inaczej

Do końca listopada na niebezpiecznym skrzyżowaniu pojedziemy inaczej

Od piątku na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Szkolnej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Pokonując to skrzyżowanie warto zwolnić. Zmiana spowodowana jest modernizacją ulicy Kołłątaja i związanym z tym jej zamknięciem dla ruchu. Tym samym nie ma możliwości wjechania w nią od ulicy 11 Listopada.

Aby ułatwić dojazd do targowiska miejskiego kierowcom jadącym ulicą 11 Listopada w kierunku ulicy Grunwaldzkiej,  na skrzyżowaniu 11 Listopada ze Szkolną zmieniono zasady ruchu.

Informacje na ten temat od kilku dni znajduje się na internetowej stronie miasta, jak również publikowały ja lokalne media. Dzięki wprowadzonym zmianom kierowcy jadący ulicą 11 Listopada w kierunku Grunwaldzkiej mogą na skrzyżowaniu z ulicą Szkolną skręcić w ulicę Poznańską i tym samym dojechać do miejskiego targowiska. Wcześniej takiej możliwości nie było – mówi Robert Karelus z magistratu.

Zmiana nie wprowadziła żadnego ograniczania ruchu. Tak, jak poprzednio, kierowcy ze skrzyżowania nadal mogą jechać prosto w kierunku ulicy Grunwaldzkiej lub skręcić w prawo w ulicę Szkolną.

Oprócz oznakowania na samym skrzyżowaniu, odpowiedni znak informujący o kierunku ruchu na poszczególnych pasach drogi znajduje się już kilkadziesiąt metrów przed skrzyżowaniem. Poza tym na samym skrzyżowaniu ruch samochodów kierowany jest przez sygnalizację świetlną, co dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo. Zmiana w organizacji ruchu będzie obowiązywała do końca listopada 2015 r.

Zobacz również

W upale i na słońcu. Ludzie wciąż trzymają psy na łańcuchach

Byle jaka buda stojąca na słońcu, dwa psy przywiązane do splątanego łańcucha – tak wyglądał …

2 komentarze

  1. śmiech na sali 😉

  2. To teraz zacznie się armagedon. Wszyscy zawsze na pamięć, a tu teraz trzeba pas zmienić…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.