Strona główna / Lokalne / Gościnność po świnoujsku. Prowokacyjnie wręczył marynarzom jabłka

Gościnność po świnoujsku. Prowokacyjnie wręczył marynarzom jabłka

Kilka dni temu do Świnoujścia na zaproszenie władz miasta przypłynął żaglowiec Kruzenshtern. Załogantami byli 17-18 letni chłopcy i dziewczęta jednej z rosyjskich szkół morskich. Na pokładzie największego szkolnego żaglowca szkoleniowego zdobywali żeglarskie szlify. Przez trzy dni udostępniali żaglowiec do zwiedzania mieszkańcom całkowicie za darmo. Chętnie pozowali do zdjęć i opowiadali o życiu w Rosji. W czasie wolnym, w marynarskich mundurach, z charakterystycznymi czapkami z wielkimi białymi otokami, chodzili do galerii handlowej i na pl. Wolności szukając zasięgu internetu wi-fi. Z telefonów komórkowych przesyłali zdjęcia na portal VK (ros. Вконтакте odpowiednik Facebooka) i podpisywali fotografie „nie byliśmy jeszcze na plaży, piękne miasto, warte odwiedzenia”.

Tuż przed wypłynięciem jeden z mieszkańców Świnoujścia wpadł na pomysł wręczenia marynarzom skrzyneczki jabłek. Na znak protestu przeciwko polityce uprawianej przez prezydenta Władimira Putina. Młodych marynarzy, gości naszego miasta wprawił w nie lada zakłopotanie. Załoga ostatecznie zgodziła się przyjąć „prezent”. Jednak niesmak po wizycie w Świnoujściu został.

Nasz komentarz:

Rosyjskie media karmią swoich obywateli propagandą o złej Europie. Dla wielu z tych młodych chłopców i dziewcząt z Kruzenshterna to prawdopodobnie była jedyna okazja, aby zobaczyć ją na własne oczy. Taką jak ją zobaczyły – taką zapamiętają. Czy nie można było sobie odpuścić prowokacyjnych zachowań jakie spotkało ich w Świnoujściu? Chociażby po to, aby wrócili do swojego kraju i powiedzieli: Polska nie jest taka zła jak mówią w telewizji, a ludzie serdeczni.

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

21 komentarzy

 1. Ale palant, jak już to furgonetkę trzeba było dać dzieciakom tak dzieciakom ty frustracie !!!

 2. Troszeczkę to śmieszne, dwa portale, dwie wersje. Jednak po wielu akcjach wiem, że jednak wam ufam.

 3. Szopka jak nic, ahahhaha

 4. ten niby biznesmem to jakis idiota..w skrzynce połamanej która pamieta lata 60-te i jeszcze do tego brudnej…a po drugie ci co pracują na statku wiedzą ,ze ochmistrz to wyrzuco za burte…jako niewiadomego pochodzenia…aby nie zatruc załogi.(dopiero by to było gdyby zatruli sie np mięsem a potem powiedzieliby ,że zgniłymy jabłkami).

 5. Czy w związku z tym, że Wam wstyd, to planujecie szanowna gawiedzi zbiorowe samobójstwo?

 6. Jaki jest cel w pogarszaniu naszych stosunków? Powiem wam.
  Żaden

 7. Wraz z moim synem byłem na tym statku. Cała załoga była kompletnie miła… Na mieście uśmiechali się do przechodniów, nie było żadnych problemów. Zdumiał mnie jednak fakt, gdy starsi państwo zwiedzając ten statek, zaczeli oczerniać tych wszystkich marynarzy…

 8. ktoś musiał to wcześniej zaplanować. Logiczne jest to, że takie akcje robi się na pokazówkę

 9. WSTYD MI ZA naszego mieszkańca. Udostępnili żaglowiec za darmo do zwiedzania. Byli bardzo mili. Po co ta chucpa? Po co mieszanie młodych ludzi w polityczne spoty i antagonizmy? Wstyd mi…

 10. To była wyjątkowo niesmaczna polityczna prowokacja ! Gdyby ten pan wystawil swój stragan z jabłkami gruszkami czy sliwkami na Wybrzezu Wladyslawa IV to by sami sobie je kupili ! A tak pozostal niesmak (pomimo słodyczy jego jabłek) Wstyd !

 11. Na bank reżyser Sławek obiecał Panu że zagra główną rolę w jego filmie a wyszło tragicznie.Film to marna komedia a Pan jabłecznik zrobił z siebie błazna.Historia lubi się powtarzać,był już film o taksówkarzu z niemiecko brzmiącym kogutem też miał być super aktorem a wyszło że jest clownem włażącym niemiaszkom w d… Ale reżyser był ten sam.

 12. Konkurencyjny portal zrobił, to co trzeba. Czyli pokazał fałsz i własną wersję. Pomimo wielu nie miłych sytuacji, powinniśmy pokazać gościnnośc i otwartośc.
  Biedni marynarze…

 13. Oni też są u siebie dla nas serdeczni …. dlaczego nikt w mediach nie wspomniał o rajdzie katyńskim? Owszem o czarnych wilkach bębniono w tarabany histerycznym dźwiękiem na całą Polskę a motocykliści przejechali i wrócili. Natomiast o rajdzie motocyklistów do Katynia nie wspomniał nikt a no dlatego że własnie musiano by posłuchać polskich motocyklistów o tym jak serdecznie przyjmowali ich ludzie w tamtym kraju jak naprawiano motory jak pomagano na każdym kroku. Ano Słowianie jakoś potrafią się dogadać ponad podziałami i ponad wszechwładną telewizją i nieprzychylnością mediów. I mam nadzieję, że nie damy się wmanewrować w żadną wojnę , nawet jeśli komuś bardzo zależy by obca nacja z innego kontynentu zdestabilizowała Europę.

 14. Chciał zabłysnąć a się skompromitował a przy okazji skompromitował wszystkich mieszkańców.Swoja drogą to myślę że sam na ten pomysł nie wpadł ktoś panu gościnnemu podsunął pomysł o dziwo akurat na miejscu był Pan redaktor jednego z portali i akurat był przygotowany do sfilmowania całej akcji.Czego się nie zrobi aby mieć temat.

 15. To były jabłuszka prowokacyjno-polityczne. Do ich dystrybucji i wręczania ma wyłączne prawo SIŁA REGIONU – nijaka J. A nie żaden miejski kmiotek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.