Strona główna / Lokalne / Jedyne takie zaduszki nad morzem

Jedyne takie zaduszki nad morzem

Setki mieszkańców uczestniczyły w „Morskich Zaduszkach” upamiętniających tych, którzy nie wrócili z morza. Podczas uroczystości odczytano nazwy statków na których zginęli polscy marynarze i rybacy. Pamięć o ofiarach symbolizował wielki krzyż ułożony ze zniczy na piasku.

art-zaduszki1W tym roku uroczystości przewodził ks Piotr Krzysztof Superlak z parafii pw. Gwiazdy Morza. Uczestniczyli w niej również marynarze z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża z trębaczem.

Każdego roku mieszkańcy miasta i rodziny marynarzy przynoszą na brzeg Bałtyku płonące znicze i ustawiają z nich krzyż. Zwyczaj wpisał się już w tradycję naszego miasta i trudno sobie wyobrazić „Morskie Zaduszki” w innym miejscu niż świnoujska plaża.

Zobacz również

Kotka Basia znowu szuka ciepłego domu

Przypomnijmy jej historię… Basia trafiła do Fundacji Animals Przystań Świnoujście  w zeszłym roku, z trójką …

3 komentarze

  1. Zwyczaj wpisał się już w tradycję naszego miasta i trudno sobie wyobrazić „Morskie Zaduszki” w innym miejscu niż świnoujska plaża.To akurat wcale nie jest pewne ponieważ nowy proboszcz z parafii Gwiazdy Morza chce to zmienić i przenieść zaduszki za muzeum

    • Bo proboszczowi nie chce się tyle chodzić, a z małego kościoła za muzeum, to ma raptem do przejścia dwa podwórka.

  2. Było dosłownie pięknie. Jest to piękna chwila dla wszystkich, którzy tam byli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.