Strona główna / Lokalne / Jedyne takie zaduszki nad morzem

Jedyne takie zaduszki nad morzem

Setki mieszkańców uczestniczyły w „Morskich Zaduszkach” upamiętniających tych, którzy nie wrócili z morza. Podczas uroczystości odczytano nazwy statków na których zginęli polscy marynarze i rybacy. Pamięć o ofiarach symbolizował wielki krzyż ułożony ze zniczy na piasku.

art-zaduszki1W tym roku uroczystości przewodził ks Piotr Krzysztof Superlak z parafii pw. Gwiazdy Morza. Uczestniczyli w niej również marynarze z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża z trębaczem.

Każdego roku mieszkańcy miasta i rodziny marynarzy przynoszą na brzeg Bałtyku płonące znicze i ustawiają z nich krzyż. Zwyczaj wpisał się już w tradycję naszego miasta i trudno sobie wyobrazić „Morskie Zaduszki” w innym miejscu niż świnoujska plaża.

Zobacz również

Kolejny seryjny włamywacz recydywista zatrzymany w Świnoujściu

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 36-latkowi za kradzieże i włamania. To kolejny włamywacz recydywista …

3 komentarze

  1. Zwyczaj wpisał się już w tradycję naszego miasta i trudno sobie wyobrazić „Morskie Zaduszki” w innym miejscu niż świnoujska plaża.To akurat wcale nie jest pewne ponieważ nowy proboszcz z parafii Gwiazdy Morza chce to zmienić i przenieść zaduszki za muzeum

  2. Było dosłownie pięknie. Jest to piękna chwila dla wszystkich, którzy tam byli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.