Strona główna / Lokalne / Jedyne takie zaduszki nad morzem

Jedyne takie zaduszki nad morzem

Setki mieszkańców uczestniczyły w „Morskich Zaduszkach” upamiętniających tych, którzy nie wrócili z morza. Podczas uroczystości odczytano nazwy statków na których zginęli polscy marynarze i rybacy. Pamięć o ofiarach symbolizował wielki krzyż ułożony ze zniczy na piasku.

art-zaduszki1W tym roku uroczystości przewodził ks Piotr Krzysztof Superlak z parafii pw. Gwiazdy Morza. Uczestniczyli w niej również marynarze z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża z trębaczem.

Każdego roku mieszkańcy miasta i rodziny marynarzy przynoszą na brzeg Bałtyku płonące znicze i ustawiają z nich krzyż. Zwyczaj wpisał się już w tradycję naszego miasta i trudno sobie wyobrazić „Morskie Zaduszki” w innym miejscu niż świnoujska plaża.

Zobacz również

Bezpłatne spotkanie informacyjne posiadaczy kredytów „walutowych” w CHF w Świnoujściu

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wraz z r.pr. Sylwestrem Kasprzewskim z Kancelarii GRYF ze Szczecina organizuje …

3 komentarze

  1. Zwyczaj wpisał się już w tradycję naszego miasta i trudno sobie wyobrazić „Morskie Zaduszki” w innym miejscu niż świnoujska plaża.To akurat wcale nie jest pewne ponieważ nowy proboszcz z parafii Gwiazdy Morza chce to zmienić i przenieść zaduszki za muzeum

    • Bo proboszczowi nie chce się tyle chodzić, a z małego kościoła za muzeum, to ma raptem do przejścia dwa podwórka.

  2. Było dosłownie pięknie. Jest to piękna chwila dla wszystkich, którzy tam byli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.