Strona główna / Lokalne / Nie będzie bajkowych domków. Jarmark świąteczny – być może

Nie będzie bajkowych domków. Jarmark świąteczny – być może

Nie tak dawno temu cieszyliśmy się, że miasto rozpoczęło poszukiwania przedsiębiorców chętnych do ustawienia na pl. Wolności bajkowych domków. Wszystko wskazywało na to, że w reprezentacyjnym punkcie miasta zapachnie świętami. Niestety, jedyny oferent, który się zgłosił, zażądał zbyt dużej kwoty.

– Jego oferta dotyczyła wynajmu trzech domków za kwotę 45 tys. złotych. Domki te na co dzień stoją w Karpaczu – informuje Hanna Nowak-Lachowska z magistratu.

Na operatora jarmarku bożonarodzeniowego miasto ogłosiło konkurs w podobnej formule, która sprawdza się w przypadku Sail Świnoujście, czyli miasto udostępnia miejsce, a organizacja jarmarku jest po stronie operatora.

– Wpłynęły dwie oferty. Żadna z nich nie spełniała warunków, dlatego konkurs został nierozstrzygnięty. W tej chwili trwają rozmowy nad zorganizowaniem jarmarku w innej formule – informuje Hanna Nowak-Lachowska.

W okresie bożonarodzeniowym na placu Wolności nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Od 4 do 14 grudnia najmłodsi będą mogli korzystać z bajkowej kolejki, a od 15 grudnia do początku stycznia z weneckiej karuzeli, podobnie jak w ubiegłym roku. Obie te atrakcje będą darmowe. Jest to możliwe między innymi dzięki wsparciu sponsorów.

– Oprócz tego, począwszy od 6 grudnia, w każdą niedzielę na placu Wolności organizowane będą różne imprezy o charakterze świątecznym -tłumaczy Hanna Nowak-Lachowska z biura informacji i konsultacji.

 

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

9 komentarzy

 1. W innych miastach potrafią, tylkoe nie u nas

 2. UM do wymiany. A raczej osoba za to odpowiedzialna 🙂

 3. Jeśli ktoś myślał, że spełnią nasze oczekiwania to się mylił 😉
  Pani prezydent już mówimy NIE

 4. A czy karuzela będzie? To była bardzo fajna atrakcja, dzieci nawej w wakacje pytały nas o to

 5. Biedny kierowca… Ile nerwów tam poszło

 6. No, widzę że nasz urząd tak etapowo, co roku coś wprowadza na ten plac. Oni się boją czy jak? Co za problem zawiesić lampki na lampach, stworzyć małe lodowisko, postawić 3 domki?

 7. … ale na pierdoły, to pieniążki się szybko znajdują, ale tylko takie z których władza czerpie profity.
  Komuchy z dobrego miasteczka zrobiły dziada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.