Strona główna / Lokalne / Prezydent Żmurkiewicz odszedł z SLD
Prezydent Janusz Żmukiewicz zna się z Leszkiem Millerem osobiście. Pnowie wielokrotnie rozmawiali ze sobą o losach SLD. Tu podczas wyborów w 2014 roku. Foto: Wojciech Basałygo

Prezydent Żmurkiewicz odszedł z SLD

Decyzja prezydenta Świnoujścia nie zaskoczyła członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Janusz Żmukiewicz w środę powstanowił odejść z szeregów SLD. Na decyzję samorządowca miały wpływ przegrane wybory parlamentarne Zjednoczonej Lewicy, a także według niego – brak realnego wpływu na działalność partii.

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz już raz rozstawał się z SLD. W 2006 roku zawiesił swoje członkowstwo w partii z konieczności zabiegania w radzie miasta o głosy radnych Grupy Morskiej. Wówczas decyzja Żmurkiewicza sprzed 9 lat wywołała na działaczach dużo większe wrażenie niż środowa rezygnacja.

– Pan prezydent złożył rezygnację na ręce przewodniczącego koła. Odczytano mi ją telefonicznie. No cóż mogę powiedzieć, pozostaje uszanować tę decyzję – mówi Joanna Agatowska, wiceprzewodnicząca SLD. – Po ostatnich wyborach parlamentarnych nie odnotowujemy podobnych sytuacji. Ludzie raczej mobilizują się i chcą pomóc, niż rezygnują z członkowstwa. Zdarzają się jednak incydentalne przypadki – dodaje.

Janusz Żmurkiewicz jest nieprzerwanie prezydentem od 2002 roku. W wyborach zawsze startował jako kandydat popierany przez SLD. O szczegółach decyzji i kulisach złożenia rezygnacji napiszemy w poniedziałkowym artykule na portalu swinoujskie.info.

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

20 komentarzy

 1. Odszedł, ubolewamy. A teraz zajmijcie się sprawami ważniejszymi

 2. Życze wszystkiego co najlepsze panu prezydentowi. Nasze miasto się rozwija, nie ważne z pod jakiego szyldu będzie prezydent. Ważne, by kierował się dobrem mieszkanców

 3. Skoro odszedł z SLD, powinien odejść z funkcji prezydenta. Słabo mu to wyszło, całe poparcie jakie ma, ma dzięki SLD i twardemu elektoratowi 😉

 4. Miller to już tez przeszłośc. Teraz tylko partia RAZEM !

 5. Pan prezydent właściwie od tej partii już odciął się dawno temu. Obecnym liderem jest pani Agatowska – chodz wg mojej oceny, też powinna dać sobie spokój i działac pod własnym szyldem. Ma o wiele większe szanse odcinająć się od starych pierników. Zabierze elektorat Platformie i wygra każde wybory

 6. Żmurek, Żmurek. Teraz twoja nowa przygoda zacznie się u bram PISu

 7. Odszedł. Mam nadzieję, że nie będzie startować a za trzy lata stery przejmie pani Agatowska!

 8. ALE WIELEKI ZASKOCZENE HAHAHHAHAHAH – najwyższa pora panie Januszu na taki ruch

 9. A co miał zrobić? I po co niby miał być w tej partyjce bez żadnej przyszłości?

 10. A po co miał być w czymś co jest politycznym trupem? Brawo za odwagę dawno to trzeba było zrobić panie Januszu

 11. Do wizytówki pani POSEŁ proszę dopisać BYŁY POSEŁ by nie okłamywać mieszkańców , a właściwie to czas już zdjąć tą panią !!!!!

 12. Okręt tonie – szczury uciekają, a komuch zawsze będzie komuchem.

 13. No tak, p. Prezydent wie gdzie stoją konfitury. Czas SLD się skończył, trzeba zaprzyjaźnić się z PiS-em. Dlaczego mnie to nie dziwi?.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.