Strona główna / Hobby / Polacy i Niemcy w przyszłości będą razem nieść pomoc

Polacy i Niemcy w przyszłości będą razem nieść pomoc

Takiego szkolenia w Świnoujściu jeszcze nie było. Na naszej pływalni gościliśmy ratowników i przyszłych 10 ratowników wodnych z niemieckiej organizacji Deutsche Rotes Kreuz Wasserwacht Dreikaiserbaeder. Oddział świnoujski reprezentowało 15 osób. Pomysłodawcą takich szkoleń jest instruktor ratownictwa wodnego i prezes świnoujskiego RWR Michał Stefaniak.

Młodzież ze Świnoujścia i młodzi Niemcy byli bardzo zainteresowani szkoleniem. Ich celem jest przybliżenie młodzieży zawodu ratownika wodnego, nauczanie technik ratowania życia w wodzie, samoratownictwa, poznanie systemów ratowniczych w Polsce i w Niemczech oraz nawiązanie wspólnych kontaktów z grupą zagraniczną o podobnym hobby.

– Szkolenia będą odbywały się 2 razy w miesiącu na pływalniach, raz po stronie polskiej w Świnoujściu raz po stronie niemieckiej w Zinnowitz, począwszy od miesiąca listopada br. do kwietnia 2016 r. – tłumaczy Michał Stefaniak.

Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Oddział Świnoujście jest inicjatorem cyklu transgranicznych szkoleń z zakresu ratownictwa wodnego dla młodzieży zainteresowanej tą tematyką.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.