środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Trzynastu nauczycieli z liceum wyjedzie do Wielkiej Brytanii

Trzynastu nauczycieli z liceum wyjedzie do Wielkiej Brytanii

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu w latach 2014-2016 jest beneficjentem Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach którego trzynastu nauczycieli naszej szkoły weźmie udział w projekcie „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego przez FRSE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Tytuł projektu „ Mieszko w Europie”.

Głównym celem projektu jest zwiększenie mobilności zagranicznej kadry edukacyjnej dla podnoszenia kompetencji zawodowych.

Celami szczegółowymi są: zrozumienie potrzeb edukacji XXI wieku i zmian jakie zachodzą w postrzeganiu roli ucznia i nauczyciela w procesie nauczania ,zdobycie nowych umiejętności metodycznych w systemie CLIL pozwalających nam zorientować się jakie metody i formy pracy w szkole mogą okazać się dla naszych uczniów najbardziej interesujące, jakie strategie i narzędzia zwiększą motywację do nauki itp.,umiejętność dzielenia się swoimi doświadczeniami zawodowymi z nauczycielami oraz poznanie systemów edukacji obowiązujących w innych krajach europejskich, doskonalenie znajomości języka angielskiego

– Podstawą realizacji projektu są 2-tygodniowe wyjazdy nauczycieli do Wielkiej Brytanii w roku szkolnym 2015-16 na szkolenia typu: Job shadowing, szkolenia językowe, szkolenia metodyczne w systemie CLIL, a następnie działania nauczycieli, umożliwiające wdrażanie zdobytej podczas szkoleń wiedzy i umiejętności w codziennym życiu liceum – informuje koordynator projektu, pani Lidia Sokołowska

Wszelkie działania związane z projektem „ Mieszko w Europie” będą na bieżąco relacjonowane na szkolnej stronie internetowej www.lo-mieszko.pl

Zobacz również

Policjanci ze Świnoujścia pilnowali bezpieczeństwa na niemieckiej autostradzie A20

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komend miejskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz Komendy …

8 komentarzy

  1. Anglicy będą szkolić, jak dostosować szkołę na potrzeby muzułmanów? Zakaz spożywania wieprzowiny, usunięcie krzyży itp. Bo co innego?

  2. wszystkim, którzy mają ambicję i licza na dobry poziom radzę iśc do Szczecina

  3. pozdrowienia dla panio Łukasiewicz i Piórskiej. Jestem teraz dzięki nim lekarzem!

  4. Czemu nauczyciele nie kształca się w Polsce? Mam 50 lat, za moich czasów polska elita edukacyjna szkoliła innych nauczycieli, pokazywała jak postępowac z uczniami. W chwili obecnej nauczyciele bronią się przed atakami uczniów, a nie wiedzą jak z nimi postępowac

  5. ta szkoła to straszne dno…
    nie rozumiem po co wysyłac tamtych nauczycieli, skoro to stare pierniki

  6. Po co takie szkolenia im?

  7. Ajj ten nasz Mieszko. Uczyłem się tam, pozdrawiam panią Pogorzelską! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.