Strona główna / Lokalne / Zamiast parkingu powinien być skwer

Zamiast parkingu powinien być skwer

Parking przy ulicy Dąbrowskiego wciąż nie jest oddany do użytku. Samochody nie mogą na nim parkować, chociaż jest gotowy. Jednak niezmotoryzowanym mieszkańcom miast anie podoba się, że jest w tym miejscu parking. – Powinien być mały skwerek z drzewami, trawnikiem i ławeczkami – uważają.

W miejscu w którym dzisiaj jest parking była skarpa porośnięta trawą i niewielki trawnik. Skarpa została zniwelowana. Pas zieleni przy budynku pozostał. Podobnie, jak drzewa i trawa, które oddzielają teren przychodni od chodnika i samej ulicy Dąbrowskiego. Dodatkowo nasadzono nową zieleń. Póki co, sadzonki są jeszcze młode i stąd też może mało widoczne. Dodatkowo na wiosnę zaplanowano kolejne nasadzenia.

– Wiele osób narzekało, że istniejący na tyłach przychodni parking jest niewystarczający i  potrzebne są dodatkowe miejsca. W odpowiedzi na to miasto zdecydowało o budowie nowych miejsc przed przychodnią. Dzięki temu chorzy mający problem z poruszaniem się, będą mogą ograniczyć konieczność dojścia do przychodni do minimum. Jednym z wykonanych elementów inwestycji jest chodnik prowadzący do wejścia do przychodni – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Zrobiono go właśnie po to, aby osoby udające się do przychodni miały do niej bezpieczne dojście.

Zobacz również

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. Wejście na latarnie morskie za darmo

Zachód słońca z wysokości 70 metrów, spotkanie z duchem latarnika, teatr ognia. I to wszystko …

4 komentarze

  1. kolejny beton plac w Świnoujściu!

  2. niech parking będzie ale czemu płatny?

  3. Najpierw ludzie narzekacie, że nie ma miejsc parkingowych. Teraz gadacie, że tych miejsc będzie za dużo i lepiej kwiatki posadzić. Trochę logiki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.