Strona główna / Lokalne / Radni PO nie przyjdą na uroczystą sesję
11 listopada

Radni PO nie przyjdą na uroczystą sesję
11 listopada

Elżbieta Jabłońska, Jan Borowski, Wiesław Góreczny, Kamil Janta – Lipiński i Dariusz Śliwiński zapowiadają bojkot sesji na której ma dojść do nadania tytułu „Honorowego Obywatela Miasta Świnoujścia”. Według nich, wśród osób mających otrzymać zacny tytuł, są też takie, których zasługi budzą poważne wątpliwości natury moralnej.

Do naszej skrzynki redakcyjnej przesłano oświadczenie. Publikujemy je poniżej w całości.

OŚWIADCZENIE KLUBU RADNYCH PLATFORMY OBYWATELSKIEJ RP MIASTA ŚWINOUJŚCIE

z dnia 09 listopada 2015 r. w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Świnoujście w dniu 11.11.2015 r

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP oświadcza, że nie weźmie udziału w uroczystej Sesji Rady Miasta Świnoujście zwołanej w dniu Święta Niepodległości, podczas której nastąpi nadanie Honorowego Obywatelstwa Miasta Świnoujście

Tak wyjątkowa data zasługuje na szczególne upamiętnienie, powinna jednoczyć, a nie dzielić. Powinna budować, a nie tworzyć podziały. Honorowe Obywatelstwo powinno zostać nadane po konsultacjach społecznych, a nie w wyniku ustaleń Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Miasto Świnoujście tworzy wspólnota Mieszkańców o różnych poglądach – zarówno prawicowych jak i lewicowych, postkomunistycznych jak i solidarnościowych. Stanowczo protestujemy przeciwko zawłaszczaniu i wykorzystywaniu tej wspólnoty dla budowania własnych celów politycznych, jak to się stało w przypadku tej inicjatywy.

Szanujemy nominacje Honorowego Obywatelstwa Miasta Świnoujście – wśród wyróżnionych postaci znajdują się z pewnością wartościowe osoby, które swoją pracą przyczyniły się do rozwoju i budowy miasta, ale są też osoby których „zasługi” budzą nasze poważne wątpliwości natury moralnej. Co więcej, w 25 rocznicę obchodów samorządności celowo pominięto osoby, które walczyły o niepodległość, solidarność i demokrację.

Swój stanowczy sprzeciw wyrażamy również w związku z trybem prac zespołu, który obradował nad „nominacjami” Honorowego Obywatelstwa. Prace zespołu toczyły się w atmosferze emocjonalnego szantażu ze strony Klubu Radnych SLD. Z przykrością oświadczamy, że w trakcie tworzenia regulaminu i wyłaniania kandydatów Pani Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Agatowska wykazała się brakiem obiektywizmu, forsując wyłącznie budzących poważne wątpliwości kandydatów zgłoszonych przez lokalną lewicę, odrzucając proponowany i przyjęty przez wszystkie kluby kompromis. Stoimy na stanowisku, że tak ważny element budowy tożsamości historycznej Miasta powinien być szeroko konsultowany, a nominacji powinna dokonywać niezależna kapituła złożona z historyków, a nie polityków.

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP Miasta Świnoujście

Elżbieta Jabłońska – przewodnicząca Klubu Radnych PO RP

Jan Borowski

Wiesław Góreczny

Kamil Janta – Lipiński

Dariusz Śliwiński

Zobacz również

Kino na Leżakach: „Dalida. Skazana na miłość”

Już w najbliższa sobotę 13 sierpnia o godz. 20.45 odbędzie się kolejny seans „Kina Letniego na Wyspie”. …

11 komentarzy

 1. Wstyd wstyd wstyd

 2. A jakiż to nacisk wywierała na radnych przewodnicząca Agatowska?. Przystawiła colta do skroni?. Oni biedni nie chcieli, ale byli zmuszeni. No biedni, przymuszani radni. A prawda jak zwykle jest prosta jak budowa cepa!. Wybór Honorowych Obywateli był zatwierdzony przed wyborami, nikt nie przypuszczał nawet, że SLD przegra z kretesem. SLD przegrało i nie trzeba się z nimi liczyć. Dlatego radni PO zrobili się tacy dzielni i waleczni. Ja czytając list dotyczący bojkotu kulam się ze śmiechu. A radny Borowski miał taką fajną Babcię p. Marię /ul. Małopolska, Szczecin/.

 3. Decyzja radnych PO jak najbardziej trafna. Komuchy się będą tytułować. Radni PIS powinni brać przykład z radnych PO. A przepraszam u nas PIS-u NIE MA jest tylko przybudówka SLD.

 4. Ela, Ela, Ela 🙂
  Co ty dajesz ze sobą robić. Przestań słuchaj młodszego pokolenia, bo to prowadzi ciebie do ruiny… Tracisz zaufanie, tracisz to wszystko co budowałaś. Coraz mniejsze poparcie zawdzięczasz panu Borowskiemu 🙂

 5. Jaka łaska że radny pójdzie na sesje RM. Może trzeba wybory powtórzyć i tych pajaców nie wybierać.

 6. Totalny brak dojrzałości i żenująca polityka uprawiana przez prostaków z po

 7. Głosowałem w wyborach prezydenckich na panią Jabłońską. Na Radnego – Borowski. W tej chwili wstydzę się tego i już nigdy nie powtórze tego błędu. To co wyprawiają, to zwykła błazenada. Czemu jednoczyć się ponad podziałami, trzeba niektóre kwestie przeżyć i próbować je zmieniać… A nie obrażać się. Tragedia

 8. Borowski stacza się na zwykłe dno. Ja na prawdę nie zazdeoszczę jego ojcu, przez niego – opinia dobrego lekarza leci tez na dno. Te całe nasze PO to targedia.

 9. małość nad małością/// wstydzę się że na nich głosowałam.

 10. BURAKI Z PO ZAMIAST NA SESJĘ NIECH IDĄ NA POLE, BO SŁOMA IM Z BUCIORÓW WYŁAZI! CO CHCĄ PRZEZ TO I KOMU UDOWODNIĆ? POTWIERDZAJĄ TYM SWOJE BURACZANE PODEJŚCIE DO WIELU SPRAW MIASTA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.