poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Świnoujski sztab WOŚP czeka na wolontariuszy!

Świnoujski sztab WOŚP czeka na wolontariuszy!

Wielki bal charytatywny w Interferie Medical Spa, Kram Rzeczy Dziwnych, całodzienny festyn na Placu Mickiewicza.. to tylko kilka z atrakcji jakie przygotowuje świnoujski sztab WOŚP na 24 finał wielkiej orkiestry serc. Podczas kolejnego spotkania sztabowców, 9 listopada harcówce przy ul. Niedziałkowskiego zespół pod kierunkiem szefowej wyspiarskiego sztabu hm Iwony Postulki, ustalił już także termin rejestracji dla wolontariuszy najbliższego finału. Identyfikatory Orkiestry czekać będą na nich w Miejskiej Bibliotece Publicznej od 23-go do 26-go listopada. Rejestracja chętnych odbywać się będzie w godzinach od 17.00 do 18.30

120 tysięcy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 10 stycznia 2016 roku wyjdzie na ulice nie tylko polskich miast, ale także zagra w kilkudziesięciu krajach na świecie. Przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając blisko 650 mln zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji. Choć do finału akcji pozostały jeszcze dwa miesiące to świnoujski sztab pracuje już nad szczegółami organizacyjnymi akcji w naszym mieście. WOŚP nie istniałby gdyby nie wielki zryw serc lecz, z drugiej strony trzeba zadbać by tę wielką symfonię rozpisać na wiele instrumentów. Stąd konieczność starannego uzgodnienia setek spraw. W poniedziałek 16 listopada w harcówce przy ul. Niedziałkowskiego członkowie świnoujskiego sztabu, na którego czele stoi harcmistrz Iwona Postulka uzgadniali najbliższe działania. Najważniejsze jakie ich czeka to rejestracja wolontariuszy na XXIV Finał. To oni będą twarzą i duszą orkiestry, to od ich determinacji zależeć będzie finansowy wynik tegorocznej zbiórki ulicznej. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem WOŚP do samodzielnej zbiórki na rzecz WOŚP może przystąpić osoba, która ukończyła 16 lat. Młodsi mogą także zbierać ale tylko w towarzystwie osoby dorosłej.

Każdego roku szczegółowo określany jest cel finałowej zbiórki. Ubiegłoroczny 23. Finał WOŚP poświęcony był podtrzymaniu standardów leczenia dzieci na specjalistycznych oddziałach pediatrycznych. W efekcie tej zbiórki, po przeprowadzeniu 43. Konkursu Ofert zaplanowanego w dniach 23-25 listopada 2015 r., wyposażone zostaną dziecięce oddziały pulmonologiczne, reumatologiczne oraz kardiochirurgiczne, a po rozstrzygnięciu 44. Konkursu Ofert (grudzień 2015) – onkologiczne. W trakcie 23. Finału Orkiestra po raz trzeci zagrała także dla seniorów, dzięki czemu wsparcie otrzymały oddziały geriatryczne, a także kilkadziesiąt Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych w całej Polsce.

Tekst M.N

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.