Strona główna / Lokalne / Dodatkowa karetka pogotowia będzie tylko w wakacje

Dodatkowa karetka pogotowia będzie tylko w wakacje

Władzom miasta udało się w końcu przekonać wojewodę, że dodatkowa karetka pogotowia – przynajmniej w sezonie letnim – jest niezbędna w tak licznie odwiedzanym mieście, jakim jest Świnoujście. Od przyszłego roku w mieście będzie dodatkowy, sezonowy podstawowy zespół ratownictwa medycznego.

Zespół został wpisany przez Wojewodę Zachodniopomorskiego do Planu Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego Województwa Zachodniopomorskiego. Wniosek wojewody  został również zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia. Będzie obsługiwała pacjentów w Świnoujściu w sezonie, czyli od 1 czerwca do 30 września.

– To bardzo dobra wiadomość – mówi Prezydent Miasta Świnoujście  Janusz Żmurkiewicz. – Cieszę się, że nasze dwuletnie starania w końcu przyniosły efekt. W sezonie letnim każdego dnia nasze miasto odwiedzają tysiące turystów. W takiej sytuacji jedna karetka nie jest w stanie w pełni zabezpieczyć potrzeby pacjentów.

W skład podstawowego zespołu ratownictwa medycznego wchodzą co najmniej dwie osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, w tym pielęgniarka systemu lub ratownik medyczny.

Dodatkową karetkę na sezon otrzymają w naszym województwie również Międzyzdroje i  Jarosławiec,  a całoroczną – Kołobrzeg. Z tym, że ten ostatni otrzyma ją kosztem Sławna, które od nowego roku nie będzie miało żadnego ambulansu. Władze Sławna już złożyły protest.

Tekst BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

2 komentarze

  1. Co to za bzdury? Sławno bez karetki?!

  2. Wreszcie… W normalnym kraju trzeba czekać dwa lata na dodatkową karetkę… Ale nie będe narzekać, będe się cieszyć! Że będa ratowac mnie ratownicy a nie strażacy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.