Strona główna / Lokalne / Jak spędzić Święto Niepodległości?

Jak spędzić Święto Niepodległości?

Msza za Ojczyznę, przemowy, składanie wieńców pod pomnikiem i uroczysta sesja – to jedyne atrakcje na jakie można liczyć w dniu 11 listopada. Dziś autobusy jeżdżą według świątecznego rozkładu jazdy, nieczynna jest galeria handlowa, otwarte jest za to kino Cinema 3d, kawiarnie i restauracje.

O godz.10.00 w kościele pw. Chrystusa Króla będzie uroczysta Msza Święta za Ojczyznę i mieszkańców Świnoujścia z okazji Narodowego Święta Niepodległości i 70. lecia Polskiego Świnoujścia. Godzinę później uroczystości przeniosą się na pl. Słowiański pod Pomnik Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej. O godz.12.30 zaplanowano XV Sesję Rady Miasta z okazji 70.lecia Polskiego Świnoujścia na której zostanie wręczony tytuł Honorowego Obywatelstwa Miasta Świnoujście oraz pamiątkowych medali Pionierom Miasta.

W środę, 11 listopada, zamknięte będzie większość sklepów. Jednak dla tych, którzy nie zrobili zakupów mamy dobrą wiadomość – nasi niemieccy sąsiedzi nie świętują. Sklepy w pobliskim Ahlbecku, a także termy będą czynne jak w dzień powszedni.

Apteką dyżurna jest w CH Uznam przy ul. Grunwaldzkiej 21.

Czynne są także obiekty muzealne. Do zmroku otwarty jest Fort Gerharda na prawobrzeżu, a także Podziemne Miasto niedaleko skolejowej Przytór (wejścia o godz. 12.30 i 15.)

Zobacz również

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

GAZ SYSTEM ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.