Strona główna / Lokalne / Liściasta maź – pułapką na pieszych

Liściasta maź – pułapką na pieszych

Jesień rządzi się swoimi prawami. Chociaż na ulicach widać zamiatających liście, to jak widać nie wszędzie docierają. Tak jest na przykład na ulicy Matejki. Na chodniku leży gruba warstwa namokniętych wodą liści. Najwyższa pora posprzątać tę jesienną breję zanim ktoś pośliźnie się nie niej i złamie nogę!

–  Chodnik na odcinku: od skrzyżowania ul. Matejki z ul. Sienkiewicza do lodziarni przy ul. Matejki od kilku tygodni nie jest sprzątany – jest tam już bagno. Pozornie błahy problem, niestety nie dla ludzi idących rano do pracy, kiedy jeszcze jest ciemno i na mokrych liściach jest jak na ślizgawce. Dziwne że taka sytuacja jest tylko na tym odcinku – zauważa Czytelnik.

Jesienią służby zajmujące się sprzątaniem miasta powinny pracować dwa razy więcej niż zwykle. Tony liści spadają na chodniki tworząc liściastą maź, z której pokonaniem mają problem głównie starsi ludzie. Podobnie jest na niektórych ulicach, gdzie utworzyła się śliska pułapka z liści. Jeszcze gorzej jest w taki dzień jak dziś – gdy pada deszcz. Liście namakają jeszcze bardziej i o wypadek nie trudno. Apelujemy do firmu zajmującej się sprzątaniem i większe przykłądanie się do pracy.

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

Jeden komentarz

  1. Dlaczego straż miejska nie kara miasta?!
    Czyżby się bali podnieść rękę na swojego pana?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.