Strona główna / Lokalne / Szwedzkie odpady budowlane próbowano przemycić do Polski

Szwedzkie odpady budowlane próbowano przemycić do Polski

Na terenie Terminala Promów Morskich zachodniopomorscy funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali do kontroli powracający promem ze Szwecji samochód ciężarowy z przewożonymi nielegalnie odpadami.

Po otworzeniu części ładunkowej ciężarówki okazało się, że pojazdem przewożony był nietypowy ładunek w postaci mieszaniny odpadów z budowy oraz remontu. Kierowca oświadczył, że odpady załadowano na placu budowy z przeznaczeniem do segregacji i utylizacji w Polsce, gdyż jest to znacznie tańsze niż w Szwecji.

Kierowca nie posiadał dokumentów potwierdzających dochowania procedury powiadomienia właściwych organów o transgranicznym przemieszczaniu odpadów. Po konsultacji z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska uznano, że transport jest nielegalny.

O próbie nielegalnego transgranicznego przemieszczania odpadów powiadomiono Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie, a pojazd zatrzymano do jego dyspozycji. Za niedopełnienie obowiązku poinformowania właściwych organów o planowanym przemieszczaniu odpadów i brak pisemnej zgody na przewóz przed rozpoczęciem wysyłki GIOŚ nakłada administracyjną karę pieniężną w wysokości od 50 000 do 300 000zł. Tak więc w Polsce nie będzie taniej…

Zobacz również

Świnoujście. Eldorado dla wędkarzy

Archipelag wysp to prawdziwe eldorado dla wędkarzy. Tylu różnorodnych łowisk próżno by szukać w innych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.