Strona główna / Lokalne / Raport: W Świnoujściu mieszka się najlepiej

Raport: W Świnoujściu mieszka się najlepiej

W każdym razie, jeżeli chodzi o województwo zachodniopomorskie. Ranking warunków mieszkaniowych w 222 polskich miastach, liczących powyżej 20 tysięcy mieszkańców, przeprowadził popularny portal RynekPierwotny.pl bazując na ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego, pochodzących z października br.

Porównanie warunków mieszkaniowych, które wykonał portal RynekPierwotny.pl, opiera się na trzech kryteriach. Dla każdego z 222 miast zostały uwzględnione następujące wskaźniki:

  • liczba mieszkań (tzn. lokali mieszkalnych i domów) przypadających na 1000 osób
  • średnia liczba osób w przeliczeniu na jedną izbę
  • średnia powierzchnia użytkowa przypadająca na jedną osobę

Wysoką ,piątą pozycję w kraju i pierwszą w zachodniopomorskim regionie uzyskało Świnoujście, wyprzedzając takie metropolie jak: Kraków, Wrocław, Gdańsk czy Poznań. Dla porównania Kołobrzeg zajął 8.lokatę,Szczecin znalazł się na 36 miejscu rankingu.

W Świnoujściu liczba mieszkań przypadających na 1000 osób wynosi – 489 i wtej kategorii nasze miasto wyprzedza tylko Sopot. Średnia liczba osób przypadających na jedną izbę wynosi 0,54; średnia powierzchnia użytkowa na jedną osobę to 32,8 metra kwadratowego.

– Ten dobry wynik jest efektem wieloletnich działań proinwestycyjnych miasta , które zaowocowały budową wielu nowych obiektów mieszkalnych- mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta- – Również sami ,jako gmina rozwijamy budownictwo komunalne.

Zobacz również

Synoptyk IMGW: poniedziałek burzowy. Możliwy grad i wiatr do 80 km/h

W poniedziałek w kraju spodziewane są przelotne opady deszczu oraz burze – powiedział PAP synoptyk …

3 komentarze

  1. To że młodzi ludzie masowo stąd uciekają o niczym zapewne nie świadczy. Pewnie wolą góry..

  2. W dziewięćdziesiątych latach się tutaj fajnie mieszkało, teraz to dno i metr mułu.

  3. bzdura bzdura bzdura… ś ludzie w Świnoujsciu którzy mają po 2-3 mieszkania – pod wynajem. Są tez mieszania ludzi ze Szczecinia i Poznania, które zasiedlane sa przez kilka miesięcy roku.
    Żadna to zasługa miasta.. niestety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.