Strona główna / Lokalne / Raport: W Świnoujściu mieszka się najlepiej

Raport: W Świnoujściu mieszka się najlepiej

W każdym razie, jeżeli chodzi o województwo zachodniopomorskie. Ranking warunków mieszkaniowych w 222 polskich miastach, liczących powyżej 20 tysięcy mieszkańców, przeprowadził popularny portal RynekPierwotny.pl bazując na ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego, pochodzących z października br.

Porównanie warunków mieszkaniowych, które wykonał portal RynekPierwotny.pl, opiera się na trzech kryteriach. Dla każdego z 222 miast zostały uwzględnione następujące wskaźniki:

  • liczba mieszkań (tzn. lokali mieszkalnych i domów) przypadających na 1000 osób
  • średnia liczba osób w przeliczeniu na jedną izbę
  • średnia powierzchnia użytkowa przypadająca na jedną osobę

Wysoką ,piątą pozycję w kraju i pierwszą w zachodniopomorskim regionie uzyskało Świnoujście, wyprzedzając takie metropolie jak: Kraków, Wrocław, Gdańsk czy Poznań. Dla porównania Kołobrzeg zajął 8.lokatę,Szczecin znalazł się na 36 miejscu rankingu.

W Świnoujściu liczba mieszkań przypadających na 1000 osób wynosi – 489 i wtej kategorii nasze miasto wyprzedza tylko Sopot. Średnia liczba osób przypadających na jedną izbę wynosi 0,54; średnia powierzchnia użytkowa na jedną osobę to 32,8 metra kwadratowego.

– Ten dobry wynik jest efektem wieloletnich działań proinwestycyjnych miasta , które zaowocowały budową wielu nowych obiektów mieszkalnych- mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta- – Również sami ,jako gmina rozwijamy budownictwo komunalne.

Zobacz również

Nad morze w wakacje najlepiej pociągiem. Wygodnie, taniej i bez korków

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zachęca do korzystania z pociągów regionalnych w wakacyjnych podróżach nad morze. To …

3 komentarze

  1. To że młodzi ludzie masowo stąd uciekają o niczym zapewne nie świadczy. Pewnie wolą góry..

  2. W dziewięćdziesiątych latach się tutaj fajnie mieszkało, teraz to dno i metr mułu.

  3. bzdura bzdura bzdura… ś ludzie w Świnoujsciu którzy mają po 2-3 mieszkania – pod wynajem. Są tez mieszania ludzi ze Szczecinia i Poznania, które zasiedlane sa przez kilka miesięcy roku.
    Żadna to zasługa miasta.. niestety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.