poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Wykryto przemyt zabytkowych mercedesów

Wykryto przemyt zabytkowych mercedesów

Na terenie Terminala Promów Morskich zachodniopomorscy funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy przybywający do Polski promem m/v Polonia, na którym okazało się, że przewożone są bez jakichkolwiek dokumentów celnych dwa samochody osobowe o wartości kolekcjonerskiej.

Jedno z aut to Mercedes model 280 SL POGODE z roku 1970 o wartości ok. 185 tys. zł, a drugie to Mercedes model W153 CABRIO z roku 1940 o szacunkowej wartości ok. 400 tys. zł.

art-mercedes1Ustalono, że samochody przewożone były z Norwegii dla prywatnej osoby z okolic miasta Łodzi. Łączna wartość uszczuplonych należności celno-podatkowych to 335 tys. zł. Auta próbowano wprowadzić do Polski bez zgłoszenia do odprawy celnej co stanowi przestępstwo skarbowe, dlatego pojazdy wraz z środkiem transportu, na którym były przewożone, zostały zatrzymane do dalszego postępowania.

Tylko w tym roku, przez przejście graniczne w Świnoujściu usiłowano wprowadzić do Polski już 66 razy samochody osobowe z pominięciem opłat celnych.

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.