niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Telesfor po renowacji. Nie wszystkim się podoba

Telesfor po renowacji. Nie wszystkim się podoba

Zakończyła się renowacja rzeźby Smoka Telesfora. Jednak efekt nie wszystkich zachwyca. Są także tacy, którzy uważają, że smok został oszpecony. Tak jak jeden z naszych Czytelników, który przesłał do nas list ze słowami rozgoryczenia.

– Kiedy niedawno temu przechodziłem koło skwerku na którym stoi Telesfor zatrzymałem się, aby zobaczyć jak teraz on wygląda. Oczom moim ukazał się odmalowany bubel – pisze ostro.

Według Jerzego Marszałkowskiego rzeźba  wyróżniała się wśród wielu betonowych dziwolągów postawionych w różnych miejscach naszego miasta tym, że była odrobinę kolorowa. To było również powodem, że dzieci chętnie przybiegały w jej otoczenie, aby sie bawić.

– To co zostało wykonane przez zaangażowaną firmę jest po prostu nie do przyjęcia. Namalowanie kilku kolorowych plam na betonowej powierzchni jest fatalne, bowiem za jakiś czas zupełnie zniknie. Takie zadanie mogły wykonać uczniowie V klasy w ramach zajęć plastycznych pewnie z większym efektem – uważa Czytelnik. Uważam, że rekonstrukcja została wykonana niefachowo i byle jak. Dlatego należy reklamować nierzetelne i niefachowe wykonaną pracę i zażądać od firmy tak jak to sie dzieje z ławkami na Słowackiego poprawienia zleconej pracy tak, aby była wykonana zgodnie ze sztuką rewitalizacji – ocenia.

Koszt renowacji rzeźby wyniósł ponad 15 tys. złotych. Prace odbywały się pod okiem autorki rzeźby Leonii Chmielnik.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

Jeden komentarz

  1. Niezły wałek.
    Renowacja takiego kawałka betonu, ok. 1⅔㎥ nie powinna kosztować więcej niż 500 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.