Strona główna / Lokalne / 3,2,1 i się zaczęło baza rodzin projektu SZLACHETNA PACZKA 2015 otwarta!

3,2,1 i się zaczęło baza rodzin projektu SZLACHETNA PACZKA 2015 otwarta!

Tradycyjnie marsze SZLACHETNEJ PACZKI przejdą ulicami wszystkich miast wojewódzkich. W ten sposób cały świat dowie się, że internetowa baza rodzin w potrzebie została otwarta! Od soboty 21.11.2015 na stronie www.szlachetnapaczka.pl wybierając województwo zachodniopomorskie i następnie rejon Świnoujście darczyńcy mogą wybrać rodzinę i przygotować dla niej konkretną pomoc. W Świnoujściu w tym roku chcemy włączyć do projektu ok. 30-stu rodzin.

SZLACHETNA PACZKA od 15. lat daje potrzebującym impuls do zmiany i łączy Polaków. W tym roku mądrą pomocą obejmie ok 20 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w 620 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach – diagnozują sytuację, poznają potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

– Marzymy o tym, aby w Polsce nie było podziału na biednych i bogatych. Chcemy, by ludzie pomagali sobie nawzajem. Walczymy o etos przedsiębiorczości w naszym kraju. Tylko tyle, albo aż tyle. W czasie kampanii SZLACHETNEJ PACZKI wciąż powtarzamy hasło Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. W praktyce ma to wyglądać tak, że wszyscy sobie radzą w życiu, a kiedy ktoś ma kryzys, to inni mu pomagają i potem wszyscy znowu sobie dają radę. W takim społeczeństwie nie będzie podziałów na tych, którzy sobie radzą w życiu, i na tych, którzy sobie nie radzą. Znika problem biedy, a na pierwszym planie jest sztuka uczenia się radzenia sobie w życiu – mówi ks. Jacek Stryczek.

Tylko w zeszłym roku SZLACHETNA PACZKA podarowała impuls do zmiany życia 19 580 rodzinom w potrzebie i zjednoczyła niemal 1 000 000 Polaków!

15. lat mądrej pomocy. Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI już dzisiaj, wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie.

O szczegółach wydarzeń będziemy Państwa informować na bieżąco.

Jarosław Czerniak

Lider Rejonu Świnoujście

Tel: 785-988-410

Zobacz również

Kierowcy uważajcie na ulicy Wyspiańskiego

W czwartek 5 sierpnia 2021r., w godzinach od 4.00 do 11.00, wyłączony z ruchu będzie …

Jeden komentarz

  1. Dobry wieczor chcialam sie dowiedziec kiedy dokladnie bedzie wiadomo czy sie dostalam bo na stronie siebie nie widze pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.