niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Papierowy zestaw do zbierania psiej kupy można dostać za darmo

Papierowy zestaw do zbierania psiej kupy można dostać za darmo

Właścicielom psów przypominamy, że w urzędzie miasta cały czas można za darmo otrzymać zestawy do zbierania psich odchodów. Wystarczy zgłosić się pracowników Stanowiska Obsługi Interesantów (na parterze głównego budynku urzędu) lub Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa (budynek przy ulicy Wyspiańskiego 35 c). SOI czynne jest w poniedziałki i czwartki od 7.30 do 16.30, a we wtorki, środy i piątki od 7.30 do 15.30. Natomiast WOSiL – od poniedziałku do piątku włącznie w godzinach 7.30 – 15.30.

Zapełniony worek można wrzucić do najbliższego kosza na śmieci.

– Darmowe woreczki rozdawane są już od kilku lat i wiele osób z tego korzysta – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Co jakiś czas jednak o tym przypominamy, bo z pewnością są osoby, które na przykład mają psa od niedawna i jako że wcześniej się tym nie interesowały, to po prostu nie wiedzą, że takie zastawy można dostać za darmo.

Jednocześnie przypominamy, że właściciele psów, którzy zostaną przyłapani na nieuprzątnięciu odchodów po swoich podopiecznym, muszą liczyć się z mandatem od 50 do 500 złotych .

Info: BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Gazociągiem Baltic Pipe płynie już gaz do Polski

Rusza przesył gazu gazociągiem Baltic Pipe – poinformowała w sobotę spółka Gaz-System. Gazociągiem Baltic Pipe …

2 komentarze

  1. koszyłów sryłów sam już nie wiem jak to nazwać

  2. Fajna akcja – tylko przydałoby się więcej koszów na śmieci bo na przykład na ul. Niedziałkowskiego idąc od Konstytucji 3-ego Maja w stronę parku nie ma ani jednego kosza. To żadna przyjemność spacerować z gównem w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.