Strona główna / Lokalne / W przyszłym roku dokończą remont ul. Słowackiego

W przyszłym roku dokończą remont ul. Słowackiego

Miasto dostanie 3 mln złotych dofinansowania w ramach tak zwanych „schetynówek”, czyli ministerialnego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019″ na II etap przebudowy ulicy Słowackiego. To oznacza, że za rok nowy będzie już nie tylko przebudowany w tym roku fragment od ulicy Matejki do Trentowskiego, ale cała ulica Słowackiego, od Prusa po Chrobrego.

Szacunkowa wartość inwestycji to ponad 7,2 mln złotych. Do przebudowy odcinka pomiędzy ulicami Trentowskiego a Chrobrego włączyli się również prywatni inwestorzy firmy Dom Invest Świnoujście oraz Sabe Investments Świnoujście, którzy przy tej ulicy mają swoje apartamentowce.

– Dzięki włączeniu się prywatnego inwestora nasz wniosek aplikacyjny przebudowy ulicy Słowackiego otrzymał dodatkowe punkty przy kwalifikacji do dofinansowania – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Warto wspomnieć, że jest to już kolejna inwestycja w Świnoujściu, która będzie realizowana z udziałem partnera prywatnego. W takiej samej formie przebudowywana jest ulica Kołłątaja.

Zgodnie z projektem w ramach II etapu przebudowy ulicy Słowackiego wymieniona będzie infrastruktura drogowa, czyli jezdnie, chodniki, zjazdy do nieruchomości, a kanalizacja deszczowa, oświetlenie i tereny zielone.

– Jako pierwsze planowane są prace na odcinku od Trentowskiego do Chrobrego, które chcielibyśmy zakończyć do ścisłego sezonu letniego – dodaje Robert Karelus. – W dalszej kolejności odcinek od Prusa do Matejki.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest do końca przyszłego roku.

Przypomnijmy, że w tym roku miasto przebudowało środkowy, centralny odcinek ulicy Słowackiego o długości ponad 500 metrów. W ramach inwestycji wymieniona została cała infrastruktura drogowa (jezdnie, chodniki, przystanki, zjazdy) i przebudowana infrastruktura związana z funkcjonowaniem drogi (kanalizacja deszczowa, oświetlenie, zieleń). Zlikwidowano również miejsca kolizyjne infrastruktury drogowej z sieciami elektroenergetyczną, teletechniczną, wodociągową i gazową.

Koszt I etapu przebudowy ulicy Słowackiego wyniósł 7,6 mln złotych, z czego prawie 5 mln złotych miasto dostało w formie dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Na przebudowanym odcinku ulicy Słowackiego zmieniono także organizację ruchu. Teraz jest to deptak z możliwością dojazdu do nieruchomości oraz przejazdu autobusów komunikacji miejskiej.

Dodatkowo, w ramach osobnej inwestycji, na nowym deptaku powstała fontanna upamiętniająca 250-lecie nadania Świnoujściu praw miejskich. Ulica Słowackiego znajduje się w dzielnicy uzdrowiskowej miasta. Formę deptaku w jej środkowej części chwalą sobie kuracjusze i turyści, którzy korzystają z usług pobliskich ośrodków sanatoryjnych i wypoczynkowych.

BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Jeden komentarz

  1. Chlorchinaldin

    W głowach Wam się pop*****li od tych dreptaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.