Strona główna / Lokalne / W tym roku Sylwester na plaży. Będą fajerwerki i pokaz laserów

W tym roku Sylwester na plaży. Będą fajerwerki i pokaz laserów

Dotychczasowa formuła miejskiego sylwestra, w której pokaz fajerwerków połączony był z muzyką na żywo lub zabawą prowadzoną przez DJ-ów, już się wyczerpała. Z roku na rok na te imprezy przychodziło coraz mniej ludzi, z których większość nie była zainteresowana muzyką.

Najwięcej osób zbierało się na pokazy sztucznych ogni. Natomiast przed pokazem i zaraz po nim plac przed muszlą koncertową, gdzie odbywała się impreza, świecił pustkami. Podobna sytuacja jest w wielu innych miastach, które z tego powodu zrezygnowały z miejskich sylwestrów – informuje Robert Karelus z magistratu.

Takim przykładem jest chociażby Kołobrzeg, który w tym roku zrezygnował nawet z pokazów sztucznych ogni. Inne, jak na przykład Łódź, ograniczyły imprezę do pokazu fajerwerków. Świnoujście w tym roku, w Sylwestra, postawiło na specjalny spektakl świetlny, czyli połączenie pokazu fajerwerków i laserów z podkładem muzycznym.

10 grudnia 2015 r. znane będą oficjalne wyniki konkursu ofert na opracowanie scenariusza oraz wykonanie pokazu pirotechnicznego i pokazu laserowego podczas imprezy plenerowej „Sylwester Miejski 2015” w Świnoujściu. Wtedy też będzie można powiedzieć o szczegółach imprezy oraz jej kosztach.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Jeden komentarz

  1. Chlorchinaldin

    Szkoda, że nie w krzaciorach nad Zalewem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.