Strona główna / Sport / Młodzi berserkerzy z garścią medali

Młodzi berserkerzy z garścią medali

Karolina Sebestiańska, Eryk Szychowski oraz Mateusz Wojnarowski wywalczyli na Turnieju AVEPPI CUP w Brazylijskim Jiu Jitsu Police 2015 złote medale. Młodzi berserkerzy nie mieli sobie równych w swoich kategoriach i wrócili do Świnoujścia z kolejnymi cennymi trofeami. Worek medali przywieźli także zawodnicy najmłodszej grupy na zawodach zapaśniczych, które odbyły się w Wolinie.

art-mateusz– Zarówno Eryk jak i Mateusz to obyci na turniejach zawodnicy. Gdy tylko startują, to można w ciemno założyć, że staną na podium i to raczej na pewno na najwyższym stopniu. Dla Karoliny były to pierwsze poważniejsze zawody i od razu dołączyła do złotej ekipy. Robi coraz większe postępy i wytrwale pracuje na sukces. Cała trójka oczywiście nie może spoczywać na laurach. Jeszcze wiele pracy przed nimi – mówi Łukasz Winiarski, prezes i trener Berserkers Team Świnoujście.

art-karolinaPodczas gdy w Policach średni juniorzy zdobywali złote medale, to w Wolinie liczna ekipa najmłodszych berserkerów walczyła na turnieju zapaśniczym organizowanym przez burmistrza Wolina. Zawody koordynował zaprzyjaźniony klub Wiking Wolin z Krzysztofem Skrzyńskim, który uczy naszych zawodników zapasów w każdy poniedziałek. Na dwanaście teamów naszym dzieciom udało się wywalczyć czwarte miejsce.

– To bardzo dobry rezultat, zważywszy, że jesteśmy klubem ukierunkowanym na brazylijskie jiu jitsu, a zapasy ćwiczymy rzadziej niż w typowo zapaśniczych klubach – dodaje Ł. Winiarski.

Berserkers Team Świnoujście

Zobacz również

Kickboxing Pomorze Świnoujście

21 listopada 2020 w Szczecinie odbył się Polish Figter Kids 5 im. Krzysztofa Pajewskiego. Turniej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.